Czy diabeł może wchodzić do człowieka przez "furtki"? [ROZMOWA]

Czy diabeł może wchodzić do człowieka przez "furtki"? [ROZMOWA]
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
ks. Sławomir Sosnowski / Michał Lewandowski

Przypowieść zachęca do czujności. Trzeba pytać, na czym polega ewangeliczna czujność, czy rzeczywiście na "wychwytywaniu" podstępnej obecności złego w rzeczach, osobach, muzyce, gestach? - mówi ks. Sławomir Sosnowski, były egzorcysta.

Michał Lewandowski: Czy diabeł może wchodzić przez furtki i nękać człowieka? Widziałem kiedyś takie teksty, gdzie była cała lista tego, co może mi zaszkodzić.
Ks. Sławomir Sosnowski: Biskupi polscy w wyraźny sposób zakazali praktykowania tzw. spowiedzi furtkowej (w 2015 roku). Pomocą do przeprowadzenia takiej spowiedzi były krążące po Internecie listy "furtek", na których pomieszane były pytania o grzech z pytaniami, które sugerowały wiarę w magiczne "zarażenie się" złem.
Skąd ten obraz furtki?
Można odnieść wrażenie, że z Ewangelii, gdzie mowa jest o demonie wracającym z siedmioma innymi do posprzątanego mieszkania. Przypowieść zachęca do czujności. Trzeba pytać, na czym polega ewangeliczna czujność, czy rzeczywiście na "wychwytywaniu" podstępnej obecności złego w rzeczach, osobach, muzyce, gestach? Czujność ma uwrażliwiać na obecność Złego czy na działanie Boże i na własne nawrócenie? Ponadto obraz otwartej furtki sugeruje, że zły duch może wchodzić w nas, jak do pustego wnętrza. A przecież wierzymy, że jesteśmy świątynią Ducha Świętego i On zamieszkuje w nas najgłębiej.
To jak działa zły na człowieka?
Możemy mówić tylko w obrazowy sposób. Do mnie przemawia inny (niż furtka) obraz. Zły duch jest na zewnątrz i próbuje znaleźć na nas sposób. Nie może nic stworzyć, może się posłużyć tym, co znajdzie. Może robić sobie narzędzia z naszej pychy, naszego lenistwa, próżności, z zaciekawienia złem, a także z naszego zamętu, nieprzebaczenia. Mówienie o furtkach kieruje naszą uwagę na zagrożenia płynące z zewnątrz. Tymczasem mamy pracować nad umocnieniem wewnętrznego człowieka. Im bardziej jesteśmy "poukładani" wewnętrznie, im mniej w nas zamętu, przywiązania do zła, ulegania wadom, złym skłonnościom, tym silniejsi jesteśmy wobec zła. Najważniejsze jest oczywiście otwarcie na Pana Boga, zaufanie, zawierzenie. Gdy wyobraźnię mamy zajętą listami zagrożeń, gdy uwaga skierowana jest na tropienie zła, wówczas trudniej jest o otwarcie na Boga.
Powstaje specyficzna kazuistyka. Żeby wymknąć się Złemu, trzeba znać jego sztuczki. Ale list sztuczek zamienia się w obszerną encyklopedię, i wówczas wiedza o zagrożeniach nie czyni silniejszymi od zła, ale budzi przerażenie albo przynajmniej nieufność i możemy zawołać z uczniami Jezusa "któż może się zbawić?"
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
17,94 zł
29,90 zł

Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze przyszłość i czy w wyniku duchowego rozwoju nie stała się już przestarzała.

Wnikliwa diagnoza...

Skomentuj artykuł

Czy diabeł może wchodzić do człowieka przez "furtki"? [ROZMOWA]
Komentarze (49)
11 kwietnia 2019, 11:02
Redakcjo, oto mamy kolejny dowód jak deonowy janek używający wielu już kont (m.in.: JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL...) mija się z prawdą. Ten człowiek używa wulgaryzmów wobec mnie ale rownież innych użytkowników tego portalu, np. przekleństwo, którego użył wobec użytkownika patyk. Ale i innych wyzywa od zboczeńców i antychrystów. A gdy nie może kogoś pokonać siłą argumentu, straszy prokuraturą. Nawet redakcja była przez niego szantażowana w ten sposób. Tą działalność prowadzi od 9 lat. Myślę, że już wystarczy.
11 kwietnia 2019, 10:41
ADM. DEON Zwracam się ze szczególną prośbą aby konto tej osoby  ''trytytka'' zostało już zamknięte. Człowiek ten dalej posługuje się swoja mściwością i kłamstwami. Nie rozmawia w temacie, lecz cały czas obmawia mnie i ubliża poprzez to że kłamie w zakresie pisania przeze mnie o Ewangelii Chrystusa. NIE NAPISAŁEM NIC COBY BYŁO SPRZECZNE Z EWANGELIĄ CHRYSTUSA. A ON NIGDY NIE WYKAZAŁ TEGO. DLATEGO ODNOSI SIĘ DO UBLIŻANIA MNIE I MOIM RODZICOM POPRZEZ PISANIE WULGARYZMÓW. Tyle dyskujii jakie się odbyły z moim udziałem nigdy nie bazowały na wizwiskach i kłamstwach OPRÓCZ OSOBY O NICKU ''trytytka''. Proszę przeczytać moją rozmowę z ''krzysiekniepieklo'' pod tym tematem i zobaczyć, że piszę prawdę. Natomiast nawet nie chciana przeze mnie rozmowa z ''trytytką'' zawsze  nie trzyma się tematu lecz człowiek ten wypisuje kłamstwa o mnie. Nie ja jestem tematem lecz podany na samej górze temat, do którego można się ustosunkować. ZATEM JESZCZE RAZ PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE KONTA ''trytytki '' BO JAK WIDAĆ DALEJ KONTYNUUJE ON SWOJĄ MŚCIWĄ DZIAŁALNOŚĆ WZGLĘDEM MOJEJ OSOBY. SZCZEGÓLNIE PROSZĘ BO OSOBA TA NIE PRZESTANIE MNIE OBRAŻAĆ.
11 kwietnia 2019, 08:26
Redakcjo, oto kolejny popis deonowego janka. Ileż jeszcze będziemy musieli znieść upokorzeń z jego strony? Ileż herezji tu jeszcze wygłosi? Odrzuca większość Pisma Świętego, i tak naucza - toż to jawna kpina z Ewangelii. Tyle dyskusji, które się tu odbyły, a ten człowiek dalej wypisuje swoje kłamstwa na temat wiary i innych ludzi. I jeszcze wypisuje wulgaryzmy... Dlaczego do tego dopuszczacie?
11 kwietnia 2019, 00:13
ADM. DEON Macie namacalny napisany przez ''trytytke''dowód jego mściwości i jego kłamstw. Nigdy mi nawet nie próbował dowieść, że napisałem nieprawdę. Jego odzywki były i dalej są obrażaniem mojej osoby to jego następny wpis, który nie ma nic wspólnego z moją wypowiedzią pod tym tematem. Jest tak bezczelny i mświwy, że jeśli nie potrafi dowieść swojej racji do atakuje moich rodziców. Już Adm Deon usunął jego konto ''saska kępka'' za wulgarne słowa względem moich św. pamięci rodziców. Jest to człowiek, KTÓRY CELOWO PROWOKUJE MNIE ABYM POPEŁNIŁ BŁĄD I ODPOWIEDZIAŁ MU TAKIMI SAMYMI WULGARNYMI SŁOWAMI JAK ON PISZE DO MNIE.
10 kwietnia 2019, 23:18
Redakcjo, usuńcie konto użytkownika, który tytułował się już:  JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL... Po raz kolejny kłamie zarzucając mi stosowanie wulgaryzmów. Nigdy nie miało to miejsca, jednak on sam ma ich na koncie kilka, jak choćby: "s******laj z tego forum" rzucone wobec użytkownika patyk. Ten człowiek wielokrotnie rozpisuje się tutaj wykładając swoją heretycką naukę, która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa. Prowokuje innych do agresji. Tylko czekać aż znowu zacznie straszyć prokuraturą.
10 kwietnia 2019, 22:38
Administracja DEON Proszę żebyście usunęli kolejne konto użytkownika ''trytytka'' Człowiek ten ani raz nie wykazał mi że się mylę w swoich opisach (komentarzach ) co do tematów tutaj poruszanych. Człowiek ten ubliża mi ciągle stosując wobec mnie swoją nienawiść. Proszę zwrócić uwagę, że to on nie napisał nic co do moich komentarzy poniżej lecz atakuje mnie bez przerwy w ohydny sposób. Forum to wymiana różnych zdań pod okreslonym tematem a nie obmawianie kogoś i ubliżanie mu. Człowiek ten jak widać sam zaczepia w ohydny sposób ludzi na tym forum i tylko czeka aby ktoś faktycznie nie wytrzymał i napisał złe słowa. To jego sposób mimo że sam posługuje się wulgaryzmami. Jest to osoba nalężąca do nielicznych rozmówców która nie rozmawia w temacie lecz atakuje ad personamatem. Proszę zauważyć że ja woguje nie zaczepiałem tej osoby. Wnoszę o likwidacje konta tej osoby aby uniemożliwić mu dalszą taką działalność a adm. Deon przekona się jaki spokój nastanie.
10 kwietnia 2019, 22:18
Moderacjo, proszę żebyście usunęli kolejne konto użytkownika, który miał ich już przeszło 20: JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL...
10 kwietnia 2019, 21:57
trytytka Internetowym trollem jesteś ty. To ty wszystkich, którzy nie zgadzają się z twoimi poglądami (swoistym eklektyzmem religijnym , obrzucasz stekiem wyzwisk ( jak np bura suka- to twoje wyzwiska) Z twojej strony były i są kłamstwa, manipulacje, obelgi - to twoje narzędzia. Kolejne konta zostają ci usunięte za tą działalność ( takie jak saska kępka i wiele wiele innych), ale za każdym razem powraca...Teraz jest jako ''trytytka''
10 kwietnia 2019, 22:19
I znowu kłamstwa... nawet nie mam sił żeby je wyliczać w tym jednym wpisie.
10 kwietnia 2019, 22:31
Na prawdę chcesz żebym wymieniał wszystkie wyzwiska, których użyłes wobec innych użytkowników? Chcesz się licytować? Serio?
10 kwietnia 2019, 20:44
No proszę... kto to się pojawił by znów głosić herezje? Toż to stały bywalec: deonowy janek. Pozostałe jego konta to: JAN, JAN777, NAJ, hitanachi, baba86, simson1, neoj, solo, egzorcysta, magdalena, mpjch777, kjch, IIeszek, wyrocznia, policemen, akemi, asdf12, arek.pl, MRL... i inne. Ten internetowy troll działa tutaj juz od 9 lat i widac nie zamierza przestać. Wszystkich, którzy nie zgadzają się z jego poglądami (swoistym eklektyzmem religijnym - wybiera sobie z chrześcijaństwa to co mu pasuje), gdy nie może ich przemóc, obrzuca stekiem wyzwisk, jak antychryst czy zboczeniec, nieraz uciekając się do przekleństw. Oczywiście zawsze sądzi, że to on jest poszkodowany i straszy prokuraturą, tyle że żadna ze spraw rzekomo przez niego zgłoszonych, nie została nigdy zakończona nawet postawieniem zarzutów.  Kłamstwa, manipulacje, obelgi - to jego narzędzia. Kolejne konta zostają mu usunięte za tą działalność, ale za każdym razem powraca...
KN
Krzysiek Niepiekło
9 kwietnia 2019, 22:03
Słuchaj KOKO. My tutaj rozmawiamy w zasadzie nie na temat. Chcesz ze mną pogadać? zapraszam Ciebie na mojego bloga "Komunia dla każdego" albo jeszcze lepiej na moje forum: Http://prorok.phorum.pl Na forum najłatwiej się zorientujesz w moich poglądach. Przedstawiam tam wiele krytyki do nauczania KK. Tutaj trudno mi z Toba dyskutować. Na blogu odniosę sie do ostatniego Twojego wpisu.
K
KOKO
10 kwietnia 2019, 13:52
Dziękuję za zaproszenie. Krzysztofie bez urazy prosze ale w mojej ocenie jesteś bardzo młodym człowiekiem lub nie posiadzasz ''jeszcze wiedzy, która pozwoliłaby Tobie na wypowiadanie się w ''Prawdzie" z zakresu NT czy samej Ewangelii Chrystusa. Nie potrzeba głębszej analizy aby zobaczyć, że kulejesz w zakresie odróżnienia spraw duchowych od fizycznych. Nie rozumiesz co to jest ciało fizyczne czy duchowe. Nie potrafisz połączyć tych dwóch ciał w jedno gdzie ciało fizyczne jest ''ubrankiem'' dla duchowego, gdzie dzięki ciału fizycznemu ( ubranko) widzisz słyszysz i doznajesz tego wszystkiego co Ciebie w ty świecie otacza. Nie do pojęcia przez Ciebie jest, że ten 6-cio wymiarowy świat w którym żyjesz jest w nicości to jest tylko ''program'' Ja swoje poszukiwania w tym zakresie zacząłem ponad 40 lat temu.I też na początku niedopuszczałemże może być inaczej w zakresie spożywania Ciała Zbawicziela. Bardzo pomosne okazała się techniczna wiedza, jaką zdobyłem na AGH w Krakowie. Dzisiaj dzięki wiedzy jaką zdobyłem w całości dotykam rzeczy, które większość na ''wiarę '' jeszcze nie weźmie. Dlatego życzę Tobie Krzysztofie dojścia do PRAWDY I ZROZUMIENIA WSZYSTKIEGO CO CIEBIE OTACZA. Na dzisiaj POWINIENEŚ DALEJ SZUKAĆ PRAWDY.
10 kwietnia 2019, 14:00
Jak ją posiądziesz DZIĘKI MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA  to zobaczysz jak się czyta np słowa : ''13 I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.'' Wtedy wiesz, że nie chodzi o nieba w tym 6cio wymiarowym świecie LECZ CHODZI O NIEBO ( WYMIAR W INNYM ŚWIECIE 12-to wymiarowym ( KRÓLESTWO PANA JEZUSA CHRYSTUSA . KTÓRE JEST WŁAŚNIE JEGO CIAŁEM DUCHOWYM. Wtedy rozumiesz czym jest to CIAŁ DUCHOWE. KTÓRE TAKŻE MA W SOBIE ŚWIAT MATERIALNY ( FIZYCZNY) LECZ OPARTY NA MIŁOŚCI OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA ( TO JEDYNE PRAWO W TYM SWIECIE.Wtedy zrozumieszże zbawienie polega na tym ABY STAĆ SIĘ CZĘŚCIĄ CIAŁA DUCHOWEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA BO PRZEZ TO I TYLKO TAK MOŻESZ TEN ŚWIAT OPUŚCIĆ BO ZBAWICIEL WYPEŁNIŁ PRAWO TEGO ŚWIATA. JEŚLI ON WYPEŁNIŁ TO I TY BĘDĄC JEGO CZĘŚCIĄ  OPUŚCISZ TEN ŚWIAT I WTEDY ZROZUMIESZ ŻE ABY STAĆ SIĘ JEGO CZĘŚCIĄ DUCHOWEGO CIAŁA NALEŻY W TO CIAŁO WRÓŚĆ POPRZEZ SPOŻYWANIE GO . A SPOŻYWANIE ( WRASTANIE )  POLEGA NA TYM ŻE ODWOŁUJESZ SIĘ DO DUCHA ŚW ( MOCY OJCA ZBAWICIELA) WYDAJĄC JEGO OWOCE CZYT. GAL5. WTEDY ZROZUMIESZ JAK WIELKIM BŁĘDEM BYŁO TWIERDZENIE ŻE CHODZIŁO O SPOŻYWANIE FIZYCZNEGO CIAŁA PANA JEZUSA CHRYSTUSA CAŁA FIZYCZNOŚC TEGO ŚWIATA ZOSTAJE W MTYM ŚWIECIE WŁĄCZNIE Z FIZYCZNYM CIAŁEM ZBAWICIELA, KTÓRE MUSIAŁO BYĆ PRZEMIENIONE ABY UZYSKAĆ INNE PARAMETRY POZWALAJĄCE NA OPUSZCZENIE TEGO ŚWIATA. To tyle Krzysztofie. ŻYCZĘ DOJŚCIA DO PRAWDY.
9 kwietnia 2019, 20:22
a to jest ciąg dalszy cytatu, który przywołałeś: ''60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Widzisz krzysiekniepieklo należy spożywaś CIAŁO I KREW DUCHOWĄ (63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.) Musisz krzysiekniepieklo zrozumieć, że Ciało fizyczne zrodziła jego Matka ( Maria), które było takie jak innych ludzi, które było ziemskim ciałem. Natomiast chlebem z nieba jest CIAŁO DUCHOWE PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Czy Ty rozumiesz treść tych cytatów: '‘’ 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,’’ ‘’ 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6.’’ ''10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze3.'' ''«To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10 Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.'' ''11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek7, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie'' Dlaczego udajesz, że ich nie widzisz, nie potrafisz ich wyjaśnić?
KN
Krzysiek Niepiekło
9 kwietnia 2019, 18:04
J 6 53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Widzisz KOKO, Jeśli nie spożywasz Ciała i Krwi Chrystusa, to jesteś trupem. Prawdziwy pokarm, to taki, który się je, a prawdziwy napój, to taki, który się pije. To jest dwa w jednym. Poprzez spożywanie fizyczne spożywasz też duchowo. Musisz KOKO zrozumieć, że Ciało i Krew Chrystusa to jest chleb z nieba i manna dość dobrze obrazuje Ciało i Krew Chrystusa. To jest codzienny pokarm na drodze do nieba, tyle, że nie żywi naszego ciała ale Żywi naszą duszę aby nasza dusza była Żywa. Aby w nas zamieszkał Chrystus.
9 kwietnia 2019, 16:45
krzysiekniepieklo Czy Ty rozumiesz treść tych cytatów: '‘’ 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,’’ ‘’ 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6.’’ ''10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze3.'' ''«To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10 Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.'' ''11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek7, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie'' Dlaczego udajesz, że ich nie widzisz, nie potrafisz ich wyjaśnić?
KN
Krzysiek Niepiekło
9 kwietnia 2019, 15:49
Powiedz mi KOKO - czy można mieć udział w ofierze, której się nie składa? Jezus już wszystkiego dokonał, teraz nasza kolej wykonać to wszystko, co nam Jezus przykazał. Udział w Jego Ofierze masz dopiero wtedy, kiedy Go spożyjesz dokładnie tak, jak to Jezus przedstawił podczas ostatniej wieczerzy.
9 kwietnia 2019, 16:35
Daj sobie spokój. Ignorujesz wszystko co napiszę a wymyślasz już wcześniej opisane wyjaśnienia dotyczące spożywania DUCHOWEGO CIAŁA PANA JEZUSA CHRYSTUSA. ''Ciało fizyczne człowieka aby żyło musi mieć pokarm ( fizyczny ) chleb i wodę ( inne) . Dusza ludzka aby żyła musi być zanurzona w Mocy –Duchu - Programie, który tę duszę ożywia . Moc Ducha sprawia , że dusza czuje i ogólnie funkcjonuje. A więc pokarmem ( źródłem życia ) dla duszy jest Moc Ducha . Dusza ludzka musi pożywać tę moc aby żyć. O tym mówił Pan Jezus Chrystus i apostołowie ( najwięcej ap Paweł ). Co należy zrobić aby spożywać Ciało i Krew Duchową Pana Jezusa Chrystusa ?   Należy w NIEGO uwierzyć , oddać mu swoje życie  i poprosić o MOC JEGO OJCA --- DUCHA SWIĘTEGO PRAWDĘ .  Jeśli taki człowiek otrzyma Ducha św Prawdę to jego dusza ( ego) zostaje zanurzona w Nim i od tej pory jeśli będzie się do niego stosować (16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. )   zaczyna się NIM odżywiać. ŻYJE W NIM .  Odżywianie się CIAŁEM Pana Jezusa Chrystusa jest przez cały czas gdy człowiek stosuje się właśnie do Niego . Odzywianie się Duchem Św. – Mocą Ojca , które jest CIAŁEM Pana Jezusa Chrystusa  jest przez całe życie człowieka , jeśli ten stosuje się do Niego. Ogólnie pisząc człowiek odżywia się  DUCHOWYM Ciałem Pana Jezusa Chrystusa wtedy gdy wybiera właśnie działanie , MOC Ducha Św . To samo dotyczy KRWI DUCHOWEJ – MOCY która oczyszcza duszę z grzechów.'' Napisałeś: ''Udział w Jego Ofierze masz dopiero wtedy, kiedy Go spożyjesz'' Przedstaw cytat z NT, który mówi o tym warunku, że mam mieć udział w jego Ofierze. Zacytuj ten fragment z NT, który o tym mówi.
9 kwietnia 2019, 11:21
Pogrążasz się w coraz większej swojej nieprawdzie. Przywołujesz cytaty z NT które bezwzględnie potwierdzają to co ci napisałem. Nie potrafisz przyjąć PRAWDY : ''‘’ 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,’’ ‘’ 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6.’’ ''10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze3.'' ''«To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10 Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.'' ''11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek7, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie'' ODEJDŹ W POKOJU CHRYSTUSA!!!
KN
Krzysiek Niepiekło
9 kwietnia 2019, 11:02
Mt 26 26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. Łk 24 We wsi Emaus 28 Tak przybliżyli się do wsi, do której zdążali, a On okazywał, jakoby miał iść dalej. 29 Lecz przymusili Go, mówiąc: «Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił». Wszedł więc, aby zostać z nimi. 30 Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. 31 Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. 32 I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?» Jak widzisz KOKO, to otworzyły im się oczy dopiero po tym, jak Go spożyli. Więc KOKO nie zrozumiesz i nie poznasz Jezusa jeśli nie będziesz Go spożywał dokładnie tak, jak to przedstawił Jezus podczas ostatniej wieczerzy. To Ten Duch, który wstępuje w człowieka po spożyciu Ciała i Krwi Chrystusa, wszystko człowiekowi tłumaczy. Otwiera mu oczy i uszy, i dopiero wtedy człowiek może służyć Bogu.
9 kwietnia 2019, 07:12
Krzysiekniepieklo Myslę, że na tym należałoby zakończyć naszą rozmowę, bo zaczynasz pisać już takie niedorzeczności i kręcic do tego stopnia, że nie wiadomo o czym Ty piszesz. Ale ja napiszę jeszcze parę słów aby czytelnik ( jeśli taki będzie) do końca widział w jaki sposób tacy jak Ty i podobni tobie fałszują treść Ewangelii Chrystusa i całej treści Nowego Testamentu. Zapytałem Ciebie dlaczego apostołowie nie odprawiali mszy i nie przemieniali chleba w fizyczne ciało Pana Jezusa Chrystusa. A Ty co odpowiedziałeś: ‘’ Pierwsi chrześcijanie mszy nie odprawiali. Praktykowali pamiątkę wieczerzy i było to połączone z głoszeniem Ewangelii’’ Więc pytam, czy Ty chcesz zrobić z czytelnika głupiego czy z siebie? Uważasz, że apostołowie, którzy spędzili tyle czasu ze Zbawicielem, którzy widzieli Jego czynione  cuda na wyraźne polecenie Pana Jezusa Chrystusa nie odprawialiby mszy i nie przemienialiby chleba w Jego fizyczne ciało? Nawet gdyby nie rozumieli ROBILIBY TO BEZ ŻADNYCH ZAHAMOWAŃ. ALE JAK WIDAĆ NIE ROBILI TEGO NIE ODPRAWIALI MSZY I NIE PRZEMIENIALI CHLEBA W CIAŁO ZBAWICIELA. I Ty wyjaśniasz tę sytuację słowami (tylko) : ‘’ ’ Pierwsi chrześcijanie mszy nie odprawiali’’I MYŚLISZ, ŻE TAKI KŁAM JEST WYJAŚNIENIEM TEJ SYTUACJI? Człowieku najkrócej jak się da  ‘’Ty wstydu nie masz’’ Podobnie tacy jak Ty tłumaczą brak wołania przez apostołów , że mają prawo nadane przez Pana do odpuszczania grzechów. DLACZEGO APOSTOŁOWIE NIE SPOWIADALI LUDZI? Pismo św. nigdzie nie naucza o spowiedzi grzechów przed kapłanem Jak apostoł Piotr traktował sprawę spowiedzi. Oto on mówi do Szymona czarnoksiężnika: "Przetoż upamiętaj się, w tej złości swojej, i proś Boga, czyliby ci nie mógł być odpuszczony ten zamysł serca twego" (Dz.Ap.8,22).
9 kwietnia 2019, 07:09
On nie polecił mu uczynić spowiedzi przed kimś z ludzi. Czyżby apostoł Piotr zapomniał o swoim prawie przebaczania grzechów? Święty Jan zaś pisze: "Dziatki moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli, a jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego, i On jest ubłaganiem za grzechy nasze" (1Jn.2,1-2). Apostoł nie mówi: "Jeśli kto zgrzeszy, niech się zgłosi do nas, my mamy prawo nadane nam przez Pana do odpuszczania grzechów". Żaden z apostołów czegoś podobnego nie powiedział. Jeśliby apostołowie wierzyli, że tylko grzechy przez nich przebaczone są naprawdę przebaczone, na pewno stale mówiliby o tym , że uszna spowiedź uczyniona przed nimi lub przed ludźmi postanowionymi przez nich jest konieczna. Ponieważ jednak apostołowie nie mówią o tym jestem przekonany, że oni nie rozumieli słów Pana Jezusa w ten sposób, jak je rozumie KKK. Nawet przyjmując , że KKK dobrze interpretuje ( zgodnie )NT , to apostołowie i uczniowie praktycznie nigdy nie użyli tego prawa. To są niezaprzeczalne fakty. Czyż mając prawo do przebaczenia grzechów, apostołowie pozostawiliby wszystkich wiernych z nie przebaczonymi winami ? Czyżby byli tak niemądrzy i poumierali w grzechach I DO TEGO OBCOWALI Z PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM Przecież tam wtedy nikt nikomu się nie spowiadał nikt z apostołów nie odpuszczał grzechów !!! Czyżby o najważniejszej rzeczy ZAPOMNIELI? Czyżby NIE CHCIELI SKORZYSTAĆ ZE SŁÓW KOMU ODPUSCICIE...I KLUCZY ??? Nie  . Apostołowie głosili i czynili tak jak im NAKAZAŁ PAN JEZUS CHRYSTUS. A co nakazał im Pan Jezus Chrystus Kazał im głosić dobrą nowinę Ewangelię ale TĄ PRAWDZIWĄ NIE ZMIENIONĄ KLUCZAMI I INNYMI
9 kwietnia 2019, 07:07
A Ty co odpowiesz na takie pytanie DLACZEGO APOSTOŁOWIE NIE SPOWIADALI? Ja poniżej przedstawiłem Tobie CO TO ZNACZY PRZYJMOWAĆ ( SPOŻYWAĆ) CIAŁO DUCHOWE PANA JEZUSA CHRYSTUSA  A TY CO??? ODPOWIADASZ TAK SOBIE ‘’LEKKĄ RĘKĄ ŻE APOSTOŁOWIE NIE ODPRAWIALI MSZY I NIE PRZEMIENIALI CHLEBA W CIAŁO FIZYCZNE ZBAWICIELA.’’ Dla Ciebie nie mają żadnej wartości słowa z NT? Przecież jest wyraźnie zapisane, że : ‘’ 9 Następnie powiedział: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną. 10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze3. 11 Wprawdzie każdy kapłan4 staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, 13 oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego5. 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6.’’ Czy Ty rozumiesz słowa: ‘’ 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga,’’ ‘’ 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6.’’
9 kwietnia 2019, 07:05
I TY WCISKASZ SIŁĄ TUTAJ SWOJE SŁOWA ŻE NALEŻY BEZKRWAWO DALEJ OFIAROWYWAĆ ZBAWICIELA ZA GRZECHY? I KRĘCISZ TUTAJ JAK TYLKO POTRAFISZ A KK WYRAŹNIE STWIERDZA A jednak w KKK czytamy  ‘’Eucharystia jako ofiara jest składana jako zadośćuczynienie za grzechy żywych i umarłych oraz dla otrzymania od Boga pożytku duchowego. CZY TY ROZUMIESZ TE KŁAMLIWE SŁOWA? Ponadto każda msza to BEZKRWAWA OFIARA A PISMO WYRAŹNIE MÓWI, ŻE: BEZ PRZELANIA KRWI NIE MA PRZEBACZENIA GRZECHÓW A więc bezkrwawa ofiara nie może usuwać grzechów  JAK TWIERDZI KK PRZEZ MSZĘ!!!. SWII stwierdził  w liturgii a zwłaszcza w świętej ofierze na mszy DOKONUJE SIĘ NASZE ODKUPIENIE JEST TO SPRZECZNE Z BIBLJĄ BO BIBLIA  WYRAŹNIE MÓWI ŻE ODKUPIENIE SIĘ JUŻ DOKONAŁO. 11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek7, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie I jeszcze jedno napisałeś: ‘’ KOKO:  Skoro Jezus podczas ostatniej wieczerzy (a była to wieczerza Paschalna) dawał im mówiąc - To Jest Ciało Moje, To jest krew Moja, a później powiedział - To czyńcie na moją pamiątkę, to mamy To czynić dokładnie tak samo, jak Jezus pokazał podczas ostatniej wieczerzy. Nie da się tego dokładniej wytłumaczyć, jak to zrobił Jezus’’ ALEŻ DA SIĘ WYTŁUMACZYĆ DLATEGO ŻE WCZEŚNIEJ PAN JEZUS CHRYSTUS DOKŁADNIE SAM TO WYTŁUMACZYŁ:
9 kwietnia 2019, 07:02
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10 Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą». ‘’Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.’’ . Ogólnie ciało fizyczne odżywia się chlebem i wodą i UMIERA , natomiast ciało duchowe człowieka ( dusza ) żyje w MOCY DUCHA i odżywia się CIAŁEM DUCHOWYM  PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Ciało Duchowe Pana Jezusa Chrystusa jest MOCĄ JEGO OJCA  I ŻADEN MAG NIE JEST W STANIE PRZEMIENIĆ CHLEB ZIEMSKI W DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDĘ  ( MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA) . JEŚLI BY TAK BYŁO PAN JEZUS NIE PRZYSYŁAŁBY DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDY  LECZ STWARZALI BY  GO KSIĘŻA ( dokładnie przemienialiby  chleb w DUCHA ŚW PRAWDĘ – CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA )  A to jest nie możliwe  , ponieważ Pan Jezus Chrystus został zrodzony przez swojego OJCA . To jest właśnie CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA którym należy się odżywiać dokładnie tak jak to wyjaśnił ap Paweł ( Czyt Gal 5) DZIĘKUJĘ ZA ROZMOWĘ I NIE PISZ DO MNIE JAKO ŻE BEZSPRZECZNIE PRÓBOWAŁEŚ ZAKPIĆ ZE SŁOW NOWEGO TESTAMENTU A W TYM Z EWANGELII CHRYSTUSA.
K
krzysiekniepieklo
8 kwietnia 2019, 22:15
KOKO:  Skoro Jezus podczas ostatniej wieczerzy (a była to wieczerza Paschalna) dawał im mówiąc - To Jest Ciało Moje, To jest krew Moja, a później powiedział - To czyńcie na moją pamiątkę, to mamy To czynić dokładnie tak samo, jak Jezus pokazał podczas ostatniej wieczerzy. Nie da się tego dokładniej wytłumaczyć, jak to zrobił Jezus. Co do zamiany, to żaden człowiek tego nie dokonuje ale dokonuje tego Bóg. Spróbuję Tobie tą Paschę Jezusa wytłumaczyć, bo KK kiepsko to tłumaczy, a inni tłumaczą jeszcze gorzej. Głowa rodziny musiał być obecny podczas składania w ofierze baranka Paschalnego na placu świątynnym przez kapłana. Teraz ten, który celebruje ofiarę Jezusa też musi być obecny na Kalwarii w chwili, kiedy Jezus składa Swoje Ciało i Krew w ofierze za nas. Jezus złożył Swoją Ofiarę raz i to my musimy się wybrać na Kalwarię żeby mieć w Niej swój udział. To, co spożywamy musimy zaczerpnąć z Jego Ofiary. Uczestniczymy w części biesiadnej Tej Ofiary. Pierwsi chrześcijanie mszy nie odprawiali. Praktykowali pamiątkę wieczerzy i było to połączone z głoszeniem Ewangelii. Każdy, kto uwierzył, mógł Łamać Chleb. (1 Kor 11, 17-34 - tam nie było celebransów). Może dlatego, że to się przeradzało w zwykłe spotkanie towarzyskie, to zaczęto wyznaczać celebransów żeby było uroczyście i z większym zważaniem na Boską tajemnicę Ciała i Krwi Chrystusa. To jednak zahamowało dynamiczny rozwój chrześcijaństwa, bo celebrowano coraz rzadziej.  
8 kwietnia 2019, 21:13
krzysiekniepieklo Znam nie tylko księgę Wyjścia. Ale Ty napisałeś: ''Mamy Go spożywać tak samo, jak się spozywa Ofiarę Paschalną'' Przytocz ten nakaz z Nowego Testamentu i przy okazji przytocz także cytaty jak to apostołowie przemieniali chleb w  fizyczne Ciało Pana Jezusa Chrystusa i przytocz także cytaty świadczące, że apostołowie odprawiali msze.
KN
Krzysiek Niepiekło
8 kwietnia 2019, 19:21
KOKO: A czytałeś może księgę Wyjścia, jak Izraelici wychodzili z Egiptu? Złozyli Ofiarę Paschalną (ofiarę przebłagalną za grzechy) Ofiarę Paschalną się spożywa fizycznie. Jezus odwołał się do Ofiary Paschalnej i sam stał się Barankiem Ofiarnym. Mamy Go spożywać tak samo, jak się spozywa Ofiarę Paschalną. Jak to działa KOKO, to Ci nie wytłumaczę, bo najpierw to musiał byś uwierzyć żeby zrozumieć.
8 kwietnia 2019, 17:33
krzysiekniepieklo Jeśli Ty nic nie piszesz, o tym co poniżej napisałem to znaczy że się z tym zgadzasz  albo nie rozumiesz nic z tego. Ja myślę jednak, że raczej nie rozumiesz tego co napisałem, bo aby to rozumieć właśnie należy być mocno zakorzenionym w mocy Ojca Pana Jezusa Chrystusa KTÓRE JEST WŁAŚNIE JEGO CIAŁEM DUCHOWYM. Zatem abyś zrozumiał na czym polega SPOŻYWANIE CIAŁA ALE CIAŁA DUCHOWEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA NIE FIZYCZNEGO TEGO CO NOSIŁO GO NA ZIEMI POWINIENEŚ NAJPIERW WIEDZIEĆ ŻE: ‘’ Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu". ZATEM  KIM JEST CHLEB BOŻY??? Apostołowie zwłaszcza ap Paweł sami bezpośrednio opisują jak wyglądały spotkania i spożywanie na tych spotkaniach chleba czynione na pamiątkę . Nawet doszło do bezpośrednich upomnień aby ludzie  najadali się przed takim spotkaniem w domach. To jest wyraźny obraz jak wyglądało spożywanie chleba czynione na pamiątkę. Podobnie to obrazuje Didache (Nauczanie Pana do narodów przekazane przez dwunastu apostołów.)
8 kwietnia 2019, 17:25
Dziękczynienie przy winie i chlebie 1 Co się z kolei tyczy dziękczynienia - dziękujcie w następujacy sposób. 2 Najpierw przy kielichu: «Dziękujemy Ci, nasz Ojcze, za świętą winorośl* Dawida, Twojego sługi. Tobie chwała na wieki.» 3 Natomiast przy połamanym* [chlebie]: «Dziękujemy Ci, nasz Ojcze, za życie i poznanie, które dałeś poznać nam przez Jezusa, Twego Sługę. Tobie chwała na wieki. 4 Tak jak ten połamany* [chleb] był rozproszony na górach i zgromadzony, stał się jednym, tak niech zostanie zgromadzona Twoja Społeczność* z krańców ziemi do Twego Królestwa, Dziękczynienie 1 A gdy się najecie, dziękujcie w ten sposób: 2 «Dziękujemy Ci, święty Ojcze, za Twoje święte Imię, które rozbiło namiot w naszych sercach, i za poznanie, wiarę oraz nieśmiertelność, którą dałeś nam poznać przez Jezusa, Twego Sługę. Tobie chwała na wieki. „”1 A gdy się najecie, dziękujcie w ten sposób:”” Wyraźnie widać , że DZIĘKUJĄ ZA POZNANIE  , WIARĘ  ORAZ NIEŚMIERTELNOŚĆ Wyraźnie widać , że tak jak bezpośrednio apostołowie tak i pierwsi uczniowie tych apostołów spotkania takie wykorzystywali do przekazywania słów Ewangelii Chrystusa . Nikt z apostołów ani pierwszych uczniów nie wznosił chleba i nie mówił , że jest to CIAŁO CHRYSTUSA w dosłownym tego słowa tłumaczeniu. Apostołowie rozumieli słowa Pana Jezusa Chrystusa
8 kwietnia 2019, 17:25
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10 Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą». Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. . Ogólnie ciało fizyczne odżywia się chlebem i wodą i UMIERA , natomiast ciało duchowe człowieka ( dusza ) żyje w MOCY DUCHA i odżywia się CIAŁEM DUCHOWYM  PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Ciało Duchowe Pana Jezusa Chrystusa jest MOCĄ JEGO OJCA  I ŻADEN MAG NIE JEST W STANIE PRZEMIENIĆ CHLEB ZIEMSKI W DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDĘ  ( MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA) . JEŚLI BY TAK BYŁO PAN JEZUS NIE PRZYSYŁAŁBY DUCHA ŚWIĘTEGO PRAWDY  LECZ STWARZALI BY  GO KSIĘŻA ( dokładnie przemienialiby  chleb w DUCHA ŚW PRAWDĘ – CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA )  A to jest nie możliwe  , ponieważ Pan Jezus Chrystus został zrodzony przez swojego OJCA . To jest właśnie CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA którym należy się odżywiać dokładnie tak jak to wyjaśnił ap Paweł 16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. 19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
8 kwietnia 2019, 17:24
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6. 24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. (GAL5) Człowiek , który uwierzył w Pana Jezusa Chrystusa oddał mu swoje życie STOSUJE się do słów  „postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała „  RODZI SIĘ NA NOWO.  ŻYJE I ODŻYWIA SIĘ DUCHEM ŚWIĘTYM PRAWDĄ - CIAŁEM DUCHOWYM  PANA JEZUSA CHRYSTUSA . Dlatego chleb i wino spożywamy na pamiątkę a dusza żywi się CIAŁEM  DUCHOWYM PANA JEZUSA CHRYSTUSA – DUCHEM ŚWIĘTYM PRAWDĄ , które nie posiada postaciowości , JEST MOCĄ w której żyje dusza ludzka. Ciało fizyczne człowieka aby żyło musi mieć pokarm ( fizyczny ) chleb i wodę ( inne) . Dusza ludzka aby żyła musi być zanurzona w Mocy –Duchu - Programie, który tę duszę ożywia . Moc Ducha sprawia , że dusza czuje i ogólnie funkcjonuje. A więc pokarmem ( źródłem życia ) dla duszy jest Moc Ducha . Dusza ludzka musi pożywać tę moc aby żyć. O tym mówił Pan Jezus Chrystus i apostołowie ( najwięcej ap Paweł ). Jeśli więc człowiek ( tj dusza i ciało fizyczne ) nie pożywia się Duchem św Prawdą , MOCĄ OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA i tylko stosuje się do mocy pożądania ciała , to taki człowiek ( dusza ) nie będzie miała życia w sobie. Bo życie , to wieczne życie daje tylko DUCH ŚW – moc Ojca Pana Jezusa Chrystusa.
8 kwietnia 2019, 17:23
Tylko w NIM zanurzona dusza może żyć wiecznie i szczęśliwie ( Ciało – Królestwo Pana Jezusa Chrystusa.) Co należy zrobić aby spożywać Ciało i Krew Duchową Pana Jezusa Chrystusa ?   Należy w NIEGO uwierzyć , oddać mu swoje życie  i poprosić o MOC JEGO OJCA --- DUCHA SWIĘTEGO PRAWDĘ .  Jeśli taki człowiek otrzyma Ducha św Prawdę to jego dusza ( ego) zostaje zanurzona w Nim i od tej pory jeśli będzie się do niego stosować (16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. )   zaczyna się NIM odżywiać. ŻYJE W NIM .  Odżywianie się CIAŁEM Pana Jezusa Chrystusa jest przez cały czas gdy człowiek stosuje się właśnie do Niego . Odzywianie się Duchem _ Prawda – Mocą Ojca , które jest CIAŁEM Pana Jezusa Chrystusa  jest przez całe życie człowieka , jeśli ten stosuje się do Niego. Ogólnie pisząc człowiek odżywia się  DUCHOWYM Ciałem Pana Jezusa Chrystusa wtedy gdy wybiera właśnie działanie , MOC Ducha Św . To samo dotyczy KRWI DUCHOWEJ – MOCY która oczyszcza duszę z grzechów. Żaden człowiek w tym ksiądz , papież  nie jest w stanie przemienić chleba w Moc Ojca Pana Jezusa Chrystusa ( Ducha św Prawdę ) , które jest CIAŁEM DUCHOWYM  Pana Jezusa Chrystusa , chociażby dlatego że sam żyje w MOCY DUCHOWEJ . CIAŁO DUCHOWE PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST ZRODZONE PRZEZ JEGO OJCA PANA PANÓW. Ciało Pana Jezusa Chrystusa (DUCH ŚW PRAWDA)  , które zesłał JEGO OJCIEC do tego świata MOŻNA TYLKO PRZYJĄĆ
8 kwietnia 2019, 17:23
KK wyraźnie w KKK precyzuje cyt: 1365  : "Ponieważ Eucharystia jest pamiątką Paschy Chrystusa, jest ona także ofiarą. Charakter ofiarny ukazuje się już w słowach jej ustanowienia: „To jest Ciało moje, które za was będzie wydane" i „Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana" (Łk 22, 19-20). W Eucharystii Chrystus daje to samo ciało, które wydał za nas na krzyżu, tę samą krew, którą wylał „za wielu (...) na odpuszczenie grzechów" W Eucharystii Chrystus daje to samo ciało, które wydał za nas na krzyżu, tę samą krew, którą wylał „za wielu (...) na odpuszczenie grzechów" I TO WŁAŚNIE JEST NIEZGODNE Z EWANGELIĄ  A NAWET Z BEZPOŚREDNIMI  SŁOWAMI PANA JEZUSA CHRYSTUSA który powiedział : 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą». Ogólnie Odżywianie się CIAŁEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA TO ODWOŁYWANIE SIĘ DO DUCHA Ś I WYDAWANIE JEGO OWOCÓW ( GAL5) NATOMIAST WSPÓLNE SPOKTANIA JEDZENIE ( CHLEBA)  I PICIE TO to właśnie jest PAMIĄTKA . OCZYWIŚCIE NA SPOTKANIACH ROZMOWA O EWANGELII PANA JEZUSA CHRYSTUSA ( Czyt Didache (Nauczanie Pana do narodów przekazane przez dwunastu apostołów.)
8 kwietnia 2019, 17:22
Misterium to coś bardzo ważnego w katolicyzmie. Encyklika Jana Pawła VI na temat Eucharystii  zatytułowane jest misterium  fidei   Sobór watykański II odwołuje się do mysterium eucharystii  KKK stwierdza, że cała liturgia Kościoła jest misterium  tajemnicą a jej celem jest wprowadzenie dusz w misterium Chrystusa  to znaczy w mistagogię  KK twierdząc, że jest strażnikiem misterium  w którym mogą pośredniczyć  tylko kapłani ( biskupi)  uzależnia od siebie swoich wyznawców  zamiast prowadzić ich do polegania na Jezusie Chrystusie  w sprawie zbawienia  Jaki jest pogląd na mszę opisuje dokładnie apokalipsa ap Jana. ‘’4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. 5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica: "Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi". 4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: «Ludu mój, wyjdźcie z niej2, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: 5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. 6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie!’’ Jak myślicie CO CZULI TYSIĄCE PRAWDZIWYCH CHRZEŚCIJAN KTÓRZY ZOSTALI SPALENI ŻYWCEM ZA ODMOWĘ UCZESTNICTWA WE MSZY? Oni to już od początku uważali że  JEST TO NAJWIĘKSZA OBRZYDLIWOŚĆ
8 kwietnia 2019, 17:22
DLACZEGO??? Ponieważ przedstawia się ją jako DOSŁOWNĄ ŻYWĄ OFIARĘ  KTÓREJ JEST NIEUSTANNIE  OFIAROWANIE CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA CHRYSTUSA BIBLIA JEDNAK PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚC STWIERDZA, ŻE OFIARA PANA JEZUSA CHRYSTUSA ZOSTAŁA DOKONANA NA KRZYŻU  W PEŁNI RAZ NA ZAWSZE  I NIGDY WIĘCEJ NIE MA BYĆ POWTARZANA Nauka katolicka twierdzi jednak, że jeśli Pan Jezus Chrystus podczas ostatniej wieczerzy powiedział „ to jest ciało i krew moja” to należy to rozumieć dosłownie, że w wyniku wypowiedzenia tych słów  stały się ONE DOSŁOWNYM JEGO CIAŁEM I KRWIĄ i że gdy ksiądz wypowiada te słowa dzisiaj  stają się one podobnie dosłownym fizycznym  ciałem i krwią Pana Jezusa Chrystusa  I SĄ NIEUSTANNIE SKŁADANE NA OFIARĘ NA KATOLICKICH OŁTARZACH RÓWNIE PRAWDZIWIE JAK OFIARA NA KRZYŻU TA JEDYNA OFIARA PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Zwróćcie uwagę, że nikt nie traktuje dosłownie słów które wypowiedział Pan Jezus Chrystus mówiąc np. Ja jestem bramą , ja jestem  pasterzem albo gdy nazwał uczniów owcami  i podobne   W tych i innych podobnych faktach jest pewne, że Pan Jezus Chrystus posługiwał się językiem obrazowym aby łatwiej było zrozumieć treść Jego przekazów. GDY POWIEDZIAŁ ŻE CHLEB JEST JEGO CIAŁEM TO NIE JEST TO FIZYCZNIE MOŻLIWE SKORO TAM PAN JEZUS CHRYSTUS SIEDZIAŁ OSOBISCIE i trzymał ten chleb. w swoich rękach TYM BARDZIEJ JEST NIE MOŻLIWE ABY KAŻDY OPŁATEK BYŁ CIAŁEM JEZUSA CHRYSTUSA Z DUSZĄ OSOBOWOŚCIĄ ( CAŁĄ NIEPODZIELONĄ JAK TWIERDZI KATOLICYZM)  To właśnie jest fałsz katolicyzmu
8 kwietnia 2019, 17:21
Dlaczego??? Dlatego, że Pan Jezus Chrystus MÓWIŁ O SWOIM CIELE DUCHOWYM A NIE O FIZYCZNYM. PORÓWNAŁ TO ZA POMOCĄ CHLEBA ABYŚ ZROZUMIAŁ, ŻE TAK JAK CIAŁO FIZYCZNE CZŁOWIEKA POTRZEBUJE CHLEBA DO ODŻYWIANIA SIĘ ( ŻYCIA W TYM ŚWIECIE ) TAK CIAŁO DUCHOWE CZŁOWIEKA POTRZEBUJE POKARMU DUCHOWEHO ABY ŻYĆ ISTNIEĆ. Zatem jak widzicie już samo założenie KK, że przemieniają chleb w FIZYCZNE CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST BEZWZGLĘDNYM FAŁSZEM. Pan Jezus Chrystus mówiąc o spożywaniu JEGO CIAŁA DUCHOWEGO A NIE FIZYCZNEGO MÓWIŁ O MOCY SWOJEGO OJCA KTÓRE JEST TAKŻE JEGO CIAŁEM DUCHOWYM Jest tutaj jeszcze bardzo waży aspekt.  Sobór Watykański II stwierdza  „nasz Zbawiciel podczas ostatniej wieczerzy ustanowił  OFIARĘ EUCHARYSTYCZNĄ SWOJEGO CIAŁA I KRWI  Sobór Trydencki również potwierdził  że Pan Jezus Chrystus podczas swojej ostatniej wieczerzy złożył  BOGU swoje własne ciało i krew pod POSTACIĄ CHLEBA I WINA.   JEŚLI TAK , TO PAN JEZUS CHRYSTUS  ZOSTAŁ ZŁOŻONY NA OFIARĘ ZA GRZECHY ŚWIATA PODCZAS OSTATNIEJ WIECZERZY,  ZANIM POSZEDŁ NA KRZYŻ  A TO JEST CZYSTĄ HEREZJĄ A NAWET IDIOTYZMEM. W rzeczywistości Pan Jezus Chrystus w ogóle nie musiałby iść na krzyż  JEŚLI KATOLICCY KSIĘŻA POTRAFIĄ TAK JAK TWIERDZĄ ZMIENIĆ CHLEB I WINO W CIAŁO I KREW PANA JEZUSA CHRYSTUSA I ZŁOŻYĆ JE JAKO OFIARĘ PRZEBŁAGALNĄ NA SWOICH OŁTARZACH. W KKK czytamy, że  msza jest prawdziwą ofiarą przebłagalną przez którą Pan jest przebłagany,  udziela łaski  i  przebacza grzechy nawet wielkie. A teraz uważajcie :
8 kwietnia 2019, 17:21
Sobór Trydencki stwierdza ‘’W sprawie Mysterium Eucharystii , że JEST TO PRAWDZIWA I JEDYNA OFARA’’ W takim razie Krzyż nie jest potrzebny. Oczywiście KK naucza, że Krzyż jest niezbędny , jednak SPROWADZA GO TO TEGO SAMEGO POZIOMU CO MSZA Teraz znowu uważajcie : KK twierdzi  ŻE OFIARA NA KRZYŻU JEST SKUTECZNA  JEDYNIE W SWYM POWTÓRZENIU PODCZAS MSZY I TO TYLKO CZĘCIOWO ZA KAŻDYM RAZEM GDY MSZA JEST POWTARZANA. KK TWIERDZI ŻE POTRZEBA WIELU POWTÓRZEŃ MSZY ABY DOPROWADZIĆ DUSZĘ DO NIEBA. KK wyjaśnia , że msza jest ustanowionym przez Boga środkiem zastosowania zasług Kalwarii Pan Jezus Chrystus poprzez swoją śmierć krzyżową ZDOBYŁ WSZELKIE ŁASKI DLA ŚWIATA KTÓRE ON POTRZEBUJE  DO ZBAWIENIA ale błogosławieństwa te przekazywane są ciągle i stopniowo od czasów Kalwarii  GŁÓWNIE PRZEZ MSZĘ. Według KK ksiądz jest niezbędny ponieważ tylko on SWOJĄ MOCĄ  może zmienić substancję chleba i wina w CIAŁO I KREW ZBAWICIELA Czyli OFIARA PANA JEZUSA CHRYSTUSA NIE JEST KOMPLETNA JEST CIĄGLE PROCESEM. SWII stwierdza ‘’w ofierze mszy nasz Pan jest składany na ofiarę.  MSZA JEST OFIARĄ W KTÓREJ TRWA KRZYŻ.  KK wyjaśnia, że w czasie mszy Pan Jezus Chrystus składa samego siebie na ofiarę równie prawdziwie jak uczynił to na Kalwarii. CO WIĘC ZNACZYŁO TRIUMFALNE SŁOWA „”WYKONAŁO SIĘ”??? Biblia WYRAŹNIE MÓWI ZE PAN JEZUS CHRYSTUS ZŁOŻYWSZY RAZ NA ZAWSZE JEDNĄ  OFIARĘ ZA GRZECHY  ZASIADŁ PO PRAWICY BOGA OJCA
8 kwietnia 2019, 17:20
9 Następnie powiedział: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną. 10 Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze3. 11 Wprawdzie każdy kapłan4 staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, 13 oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego5. 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6. Powyższe słowa dowodzą, że nie ma być  już żadnej  DODATKOWEJ OFIARY ZA GRZECHY. Sam widzisz jaka jest wielka różnica miedzy słowami z NT a KKK. Starając się bardziej zagmatwać te różnice SWII wyjaśnia że podczas mszy Pan Jezus Chrystus uobecnia  w bezkrwawy sposób ofiarę złożoną na Krzyżu. LECZ BIBLIA WYRAŹNIE STWIERDZA : BEZ PRZELANIA KRWI NIE MA PRZEBACZENIA GRZECHÓW A więc bezkrwawa ofiara nie może usuwać grzechów  JAK TWIERDZI TO MSZA. Katolicyzm wyjaśnia, że Pan Jezus Chrystus nie jest ofiarowywany na nowo ale ŻE OFIARA NA KRZYŻU JEST UOBECNIANA  Takie stwierdzenie jest pozbawione zupełnie jakiegokolwiek sensu.  Wydarzenie które dokonało się w przeszłości  NIE MOŻE BYĆ UCZYNIONYM OBECNYM TERAZ. Jeśli wydarzenie przeszłe uzyskało swój cel  TO NIE MA ŻADNEGO POWODU DO UOBECNIANIA GO W PRZYSZŁOŚCI.
8 kwietnia 2019, 17:19
Dotyczy to zapłaty za nasze grzechy której Pan Jezus Chrystus dokonał na Krzyżu. GDY UMIERAŁ POWIEDZIAŁ ‘’WYKONAŁO  SIĘ ‘’ UŻYŁ PRZY TYM SŁÓW KTÓRE ZNACZĄ ‘’ZAPŁACONE W PEŁNI’’ A jednak w KKK czytamy  ‘’Eucharystia jako ofiara jest składana jako zadośćuczynienie za grzechy żywych i umarłych oraz dla otrzymania od Boga pożytku duchowego. Więc co to jest ??? Jest to próba spłacania RAT DŁUGU KTÓRY ZOSTAŁ JUŻ SPŁACONY. Zatem jak widzicie ‘’msza’’ jest  ZAPRZECZENIEM WYSTARCZALNOŚCI  ZAPŁATY ZA GRZECHY, KTÓREJ PAN JEZUS CHRYSTUS  DOKONAŁ NA KRZYŻU. Kościół katolicki  twierdzi, że przez msze dokonuje tego czego Pan Jezus Chrystus Już dokonał. SWII stwierdził  w liturgii a zwłaszcza w świętej ofierze na mszy DOKONUJE SIĘ NASZE ODKUPIENIE JEST TO SPRZECZNE Z BIBLJĄ BO BIBLIA  WYRAŹNIE MÓWI ŻE ODKUPIENIE SIĘ JUŻ DOKONAŁO. 11 Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek7, 12 ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie CZY TERAZ WIESZ JAK CZĘSTO PRZYJMUJĘ DUCHOWE CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA? CIAŁO PANA JEZUSA CHRYSTUSA PRZYJMUJESZ WTEDY GDY WYDAJESZ OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO DLATEGO ŻE WTEDY POTRZEBUJESZ TEJ MOCY I UŻYWASZ ( SPOŻYWASZ ) JĄ . BO WŁAŚNIE DZIĘKI SPOŻYWANIU WYDAJESZ OWOC DUCHA ŚWIĘTEGO. DODATKOWO WRASTASZ W TĘ MOC – CIAŁO DUCHOWE ZBAWICIELA , STAJESZ SIĘ JEGO CZĘŚCIĄ. TO SAMO DOTYCZY JEGO DUCHOWEJ KRWI.
KN
Krzysiek Niepiekło
8 kwietnia 2019, 16:30
Powiedz mi KOKO, jak często spożywasz Ciało i Krew Chrystusa? No bo wiesz - żeby rozumieć, to trzeba należec do królestwa Bożego.
8 kwietnia 2019, 15:34
Krzysiekniepieklo Kiepsko z Twoim rozumowaniem. W swojej wypowiedzi napisałeś samą nieprawdę. Nawet nie zwracasz uwagi na proste zapisy przywołanego przez Ciebie fragmentu  Łk 11. Masz wyraźnie opisane że bez jakiejkolwiek chęci czy niechęci człowieka duch nieczysty wraca do:  i tutaj uważaj ‘’ Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem" Nie ma tutaj ŻADNYCH WARUNKÓW KTÓRE UZALEŻNIAŁY BY TEN POWRÓT OD CZŁOWIEKA. Należy także rozróżnić ( rozdzielić) powyższego złego ducha ( mocy władcy tego świata  od złego  bytu- ducha, który także może zniewolić człowieka  tzn. wziąć w posiadanie jego ciało fizyczne. Te złe duchy – byty podlegają egzorcyzmom. O duchu fałszu mocy władcy tego świata wypowiada się ap Jan w ««  1 J 4  »» ‘’ Ten, który zna Boga, słucha nas2. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu2. Gdzie duch PRAWDY to MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA. Nie rozumiesz tego, bo nie znasz słów ap Pawła, który wyjaśnia WPROST na czym to wszystko polega. A zatem podstawą zrozumienia są słowa: ‘’ 16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie
8 kwietnia 2019, 15:32
 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. 19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą. 22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6. 24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.’’(    Ga 5  ) Zatem jeszcze raz Wam piszę aby szatan nie wprowadzał Was w błąd. Człowiek to zespolona istota z duszy i ciała. Z tym, że nadrzędna jest dusza a ciało spełnia rolę  ubranka --komunikacji z TYM 4-ro wymiarowym światem. Dzięki ciału widzisz słyszysz i doznajesz wszystkiego co cielesne. Ale to ciało fizyczne śmiertelne nie żyje sobie ot tak. Ciało to jest w MOCY ( programie) dzięki któremu żyje – funkcjonuje. Ten program to właśnie MOC WŁADCY TEGO ŚWIATA . Najlepiej to wyraża GAL 5 gdzie ap Pawł dokładnie to opisuje. Zatem jeśli chcesz zrozumieć to dokładnie to przeczytaj List do Galatów 5. Tam zrozumiesz, że człowiek sam z siebie nic nie może zrobić  Zrozumiesz , ŻE CZŁOWIEK JEST W DWÓCH MOCACH, KTÓRE NA NIEGO DZIAŁAJĄ. ZROZUMIESZ, ŻE MA TYLKO JEDYNY WYBÓR WYBRAĆ MOĆ PORZĄDLIWOŚCI CIAŁA ( PROGRAM DZIEKI KTÓREMU CIAŁO ŻYJE) LUB MOŻE WYBRAĆ MOC ( PROGRAM, KTÓRY PRZENIKA TEN ŚWIAT) OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA
8 kwietnia 2019, 15:30
Żadnego innego wyboru człowiek nie ma. ZROZUMIESZ TAKŻE RZECZ NAJWAŻNIEJSZĄ, ŻE CZŁOWIEK TYLKO WYDAJE PRZEZ SIEBIE ( W ZALEŻNOŚCI, KTÓRĄ MOC WYBIERZE)  OWOC MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA LUB UCZYNEK MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA ( POŻĄDLIWOŚĆ CIAŁA). SAM NIC NIE TWORZY. CZŁOWIEK JEST TYLKO NARZĘDZIEM PRZEZ KTÓRE WYCHODZI OWOC DUCHA ŚWIĘTEGO LUB  UCZYNEK MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA. Jest to podstawa do zrozumienia wielu rzeczy z Pisma Świętego. Napisałeś: ‘’ Problem z tymi duchami nieczystymi mają ci, którzy nie przystepują do Komunii po spowiedzi.’’ TE TWOJE SŁOWA NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ. Dlatego, że jak widzisz z przywołanego cytatu powyżej TO CZŁOWIEK WYBIERA ( ma tutaj wolny wybór) MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA LUB WYBIERA MOC WŁADCY TEGO ŚWIATA .( DIABŁA) MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA NIE SIEDZI W KOŚCIELE LECZ PRZENIKA TEN CAŁY ŚWIAT ( kamienie o Mnie wołać będą)  Przenika wszystko włącznie z najbardziej złymi ludzmi.  Tak samo Moc Ojca Pana Jezusa Chrystusa działa na na Ciebie czy największego bandytę. Człowiek staje się dopiero wtedy świątynią DUCHA ŚWIĘTEGO GDY WYDAJE PRZEZ SIEBIE OWOCE TEGOŻ DUCHA  IM WIĘCEJ OWOCOWANIA MOCĄ OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA TYM BARDZIEJ CZŁOWIEK STAJE SIĘ ZESPOLONY Z DUCHOWYM CIAŁEM ZBAWICIELA. WRASTA W NIEGO, STAJE SIĘ JEGO CZĘŚCIĄ. Zatem nie jest tak jak napisałeś, że :
8 kwietnia 2019, 15:30
‘’ To Duch Swięty chroni nas przed zakusami szatana, a zstepuje na nas poprzez Komunię. Poprzez komunię Bóg napełnia nas Swoim Boskim Życiem’’ DUCH ŚWIĘTY  NIE ZSTĘPUJE NA CZŁOWIEKA PRZEZ KOMUNIĘ LECZ OD POCZĄTKU TEGO ŚWIATA DZIAŁA  ( PRZENIKA) CAŁY ŚWIAT GDYBY BYŁO TAK JAK PISZESZ TO PRZED PRZYJŚCIEM PANA JEZUSA CHRYSTUSA NIE BYŁOBY ANI JEDNEGO CZŁOWIEKA KTÓRY BY WYDAŁ Z SIEBIE OWOC MOCY OJCA ZBAWICIELA. NA ŚWIECIE BYLIBY TYLKO SAMI BANDYCI (19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne) A jednak byli na tym świecie przed przyjściem Zbawiciela, którzy wydawali OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO NIE ZNAJĄC ‘’KOMUNI’’.( 22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie.) NAPISAŁEŚ: ‘’ . Po spowiedzi bez Komunii, mieszkanie pozostaje puste i duch nieczysty może swobodnie wrócić. Taka sytuacje opisuje Jezus. ‘’ TAKIEJ SYTUACJI NIE OPISUJE PAN JEZUS CHRYSTUS. Tobie i podobnie myślącym należy bardzo dokładnie wyjaśniać dlaczego piszecie nieprawdę. Pan Jezus Chrystus powiedział: ‘’ 24 Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: "Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem".
8 kwietnia 2019, 15:28
Czy widzisz w tych słowach jakąś spowiedz gdzie apostołowie odpuszczali grzechy ludzi, czy widzisz w tych słowach ( i innych) aby ktokolwiek z apostołów powiedział ŻE MA PRAWO ODPUSZCZAĆ CUDZE GRZECHY? No właśnie. Pan Jezus Chrystus wypowiadając te słowa dowiódł, że na  człowieka działa moc władcy tego świata  I uściślając to z innymi słowami z NT pokazał, że  na człowieka będzie działać moc władcy tego świata do KOŃCA. Z PROSTEJ PRZYCZYNY JAK TAKŻE DOWODZI AP PAWEŁ  CIAŁO FIZYCZNE BYŁO JEST I BĘDZIE W MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA (Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne) ) Czy teraz widzisz co napisałeś? ‘’ Po spowiedzi bez Komunii, mieszkanie pozostaje puste i duch nieczysty może swobodnie wrócić’’ Gdzie w NT jest napisane, że po spowiedzi bez Komunii, mieszkanie pozostaje puste i duch nieczysty może swobodnie wrócić WRĘCZ PRZECIWNIE ‘’ 24 Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: "Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem" "Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem" Jak już wyżej wspomniałem bardzo ważne jest aby rozróżniać duchy moce władcy tego świata od złych bytów duchów które także potrafią posiąść ciało fizyczne człowieka. W tym przypadku im bardziej człowiek wydaje przez siebie Owoce Ducha Świętego tym bardziej zły byt – duch nie da rady posiąść ciała człowieka. Ale to inny temat.
KN
Krzysiek Niepiekło
7 kwietnia 2019, 23:44
Łk 11 24 Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: "Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem". 25 Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. 26 Wtedy idzie i bierze siedem innych duchów złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni». Problem z tymi duchami nieczystymi mają ci, którzy nie przystepują do Komunii po spowiedzi. Jeśli przyjmujemy Komunię, to zamieszkuje w nas Duch Boży i duch nieczysty nie może już wrócił, bo nie ma dla niego miejsca. To Duch Swięty chroni nas przed zakusami szatana, a zstepuje na nas poprzez Komunię. Poprzez komunię Bóg napełnia nas Swoim Boskim Życiem. Po spowiedzi bez Komunii, mieszkanie pozostaje puste i duch nieczysty może swobodnie wrócić. Taka sytuacje opisuje Jezus.
GQ
Grzegorz Q
7 kwietnia 2019, 21:11
Furtki są sakazane i słusznie, ale wystarczy zrobić wytrych i przemianować je na "klucze", których podobno jest 5 i wyjdzie na to samo.

Skomentuj artykuł

Czy diabeł może wchodzić do człowieka przez "furtki"? [ROZMOWA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.