Czy muzułmanie i chrześcijanie wierzą w tego samego Boga? [WIDEO]

Czy muzułmanie i chrześcijanie wierzą w tego samego Boga? [WIDEO]
(fot. PAP/EPA/ALI HAIDER)
Karol Wilczyński / Karol Kleczka

Przy okazji wizyty Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich warto wyjaśnić kilka spraw. Nasza wiara w Jednego Boga jest jedną z nich. Obejrzyjcie ten krótki filmik, który tłumaczy wszystko w prosty sposób.

Czy muzułmanie wierzą w tego samego Boga co katolicy? [WYJAŚNI...

Dziś trudna kwestia i kontrowersyjny temat. Ale postanowiliśmy zbadać sprawę. Co sądzicie? Jeśli macie pytania dotyczące tematu islamu lub jakiejkolwiek innej kwestii --> zostawcie je w komentarzu!

Opublikowany przez DEON.pl Piątek, 20 października 2017

Dlaczego publikujemy takie materiały? Jak wyjaśnił to ks. Rajewski: - Potrzebne jest, zwłaszcza ze strony duchownych, dążenie do wzajemnego poznania religii, kultury oraz tradycji chrześcijaństwa i islamu, ale też stworzenie przestrzeni dla wspólnego podejmowania działań zarówno w kwestiach edukacyjnych i społecznych, jak i religijnych. "Wierzymy bowiem - napisali w swoim Oświadczeniu z okazji XIX Dnia Islamu w Kościele katolickim członkowie Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów - że czerpanie z dobrych zasobów obu naszych religii nie tylko nie stanowi zagrożenia dla żadnej z nich, ale przeciwnie - na gruncie społecznym pomaga nam utrwalać te wartości, które są nam wspólne. Wśród tych wartości na pierwszym miejscu stawiamy troskę o człowieka i jego godność, zaś na gruncie religijnym - pogłębienie naszej własnej (odpowiednio: katolików i muzułmanów) wiary oraz lepsze jej rozumienie".

Kraj, w którym chrześcijanie i muzułmanie żyją w pokoju >>

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Czy muzułmanie i chrześcijanie wierzą w tego samego Boga? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.