Czym jest modlitwa uwolnienia?

Czym jest modlitwa uwolnienia?
DEON.pl / Szum z Nieba / pk

Gdy wszystkie inne formy pomocy są bezskuteczne, może okazać się, że człowiek najpierw wymaga modlitwy uwolnienia Neala Lozano. Ten składający się z 5 kluczy proces, może zdziałać cuda. Jak zastosować go w praktyce?

O tym, czym jest modlitwa uwolnienia, pisze Agata Adaszyńska-Blacha:

DEON.PL POLECAWspomniane 5 kluczy to w gruncie rzeczy kerygmat zastosowany w praktyce. Żal za grzechy i wyznanie wiary, przebaczenie, wyrzeczenie się dzieł szatana, stanięcie wobec autorytetu Jezusa i przyjęcie błogosławieństwa Ojca.

Zdaniem księdza Artura Adamczaka, dyrektora Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego i Pomocy Charytatywnej w Kunicach, który posługuje modlitwą uwolnienia, to jest forma ewangelizacji, bo objawia moc Chrystusa i Jego zmartwychwstania. Dodaje, że jako taka przydaje się szczególnie świeżo nawróconym, bo pozwala uporządkować dotychczasowe życie. W jaki sposób?

Autor naprowadza czytelnika na momenty, w których świadomie lub nie, pozwolił szatanowi działać. Nie jest to rachunek sumienia. Lozano wychodzi z założenia, że nie tylko popełnione przez nas zło jest źródłem krzywdy, która popycha do grzechu. W kręgu jego zainteresowań pozostają rejony, które zwykle powierza się pomocy psychologa, a nie duszpasterza. Pisze o relacjach z innymi, nieprzebaczonych krzywdach, wykrzywionym obrazie samego siebie. Idzie o krok dalej. Poszczególne problemy tłumaczy działaniem konkretnych złych duchów. Pisze o duchu nieprzebaczenia, braku akceptacji, perfekcjonizmu, odrzucenia. - Ta książka nie jest o demonach - deklaruje Lozano. Uchwycenie i nazwanie tego, co w nas poddane jest działaniu złego ducha, służy temu, by to zobaczyć i ogłosić zwycięstwo Chrystusa nad konkretnym związaniem.

PIĘĆ KLUCZY to logicznie poukładana droga do celu:

  • Zawierzenie Jezusowi nie tylko tej modlitwy, ale całego swojego życia. Oraz wypowiedzenie żalu za to, co było złe: niewłaściwe wybory, ignorowanie dobra, niewierność, odejście od Boga.

  • Przebaczenie. Na podstawie rozmowy (która już jest modlitwą) wypowiadamy kolejne sprawy do przebaczenia konkretnym osobom, także sobie. A wszystko w imię Jezusa.

  • Wyrzeczenie. Także w imię Jezusa wyrzekamy się duchów, które "podczepiając" się pod nasze słabości zwodzą nas, utrudniają, ciągną w dół. Ważne jest nazwanie ich, a także kłamstw, które zakorzeniły się w naszej świadomości i odgradzają nas i od Boga, i od radości życia.

  • Związanie duchów. Osoba posługująca staje w autorytecie Jezusa i związuje duchy, których się wyrzekliśmy.

  • Błogosławieństwo Ojca. W życie w wolności wkraczamy oddani Miłości. Temu, który błogosławi nam w każdej chwili. Błogosławi naszemu powołaniu. Chce nas na tym świecie. ("Szum z Nieba")

Poznaj poruszające świadectwa ludzi, którzy przez lata żyli zniewoleni przez grzech i kłamstwa.

Film poleca Adam Szustak OP, znany dominikanian:

Co to jest modlitwa 5 kluczy Neala Lozano?

Wyjaśnia ks. Piotr Jaworski:

Przeżyj rekolekcje "Zerwij kajdany," prowadzone według modlitwy 5 kluczy Neala Lozano, przez Remigiusza Recława SJ:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Neal Lozano

Czym jest modlitwa uwolnienia wg modelu „pięciu kluczy” Neala Lozano? To pięć kroków w modlitwie, w której każdy „klucz” otwiera kolejny „zamek” zaryglowanych drzwi naszego serca.

Podręcznik dla posługujących stanowi rozwinięcie tematów podjętych w drugiej...

Skomentuj artykuł

Czym jest modlitwa uwolnienia?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.