Dla młodego 85-latka

Dla młodego 85-latka

"Ojcze Święty, chcę Ci powiedzieć, że młodzi ludzie z całego świata są z Tobą. Chcemy Ci podziękować. Dziękujemy za Twoją hojność. Dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobiłeś. Zawsze będziemy się za Ciebie modlić. Dziękujemy za to, że byłeś naszym papieżem".

28 lutego o godzinie 20:00 Benedykt XVI oficjalnie przestanie pełnić posługę na Stolicy Piotrowej. Katolicy na całym świecie na różne sposoby okazują wsparcie i wdzięczność za kończący się pontyfikat. Zobacz piękny filmik "Dla młodego 85-latka", w którym młodzi ludzie, dziękują Papieżowi za wszystko, co zrobił dla Kościoła.

DEON.PL POLECABenedykt XVI do młodzieży: "Idźcie!"

Jezus posłał swoich uczniów z misją, polecając im: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony" (Mk 16, 15-16). Ewangelizacja oznacza niesienie innym Dobrej Nowiny o zbawieniu a ta Dobra Nowina jest osobą: Jezusem Chrystusem. Kiedy Go spotykam, kiedy odkrywam, do jakiego stopnia jestem przez Boga kochany i przez Niego zbawiony, rodzi się w mnie nie tylko pragnienie, lecz potrzeba ukazania Go innym.

Na początku Ewangelii św. Jana widzimy Andrzeja, który po spotkaniu z Jezusem spieszy, by przyprowadzić do Niego swego brata Szymona (por. 1, 40-42). Ewangelizacja wychodzi zawsze od spotkania z Panem Jezusem: ten, kto zbliżył się do Niego i doświadczył Jego miłości, natychmiast chce dzielić się z innymi pięknem tego spotkania i radością rodzącą się z tej przyjaźni. Im bardziej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić. Im więcej z Nim rozmawiamy, tym bardziej pragniemy o Nim mówić.

Im bardziej jesteśmy przez Niego zdobyci, tym bardziej chcemy innych prowadzić do Niego. Przez chrzest, który rodzi nas do nowego życia, zamieszkuje w nas Duch Święty oraz rozpala nasz umysł i nasze serce: to On prowadzi nas do poznania Boga i do nawiązywania coraz głębszej przyjaźni z Chrystusem. To Duch Święty pobudza nas do czynienia dobra, do służenia innym, do dawania siebie. Następnie przez bierzmowanie jesteśmy umocnieni Jego darami, aby coraz dojrzalej świadczyć o Ewangelii.

Tak więc to Duch miłości ożywia misję: pobudza nas do wyjścia z samych siebie, by "pójść" i ewangelizować. Drodzy młodzi, pozwólcie się prowadzić siłą miłości Boga, niech ta miłość zwycięży skłonność do zamykania się we własnym świecie, w swoich problemach, swoich przyzwyczajeniach, miejcie odwagę "wyjść" z samych siebie, by "iść" ku innym i przyprowadzić ich na spotkanie z Bogiem.

Z orędzia Benedykta XVI do młodych na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro 2013

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dla młodego 85-latka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.