Dlaczego jestem katolikiem - 7 argumentów

Dlaczego jestem katolikiem - 7 argumentów
(fot. youtube.com)
Mikołaj Kapusta

Jestem katolikiem. Zostałem zmuszony do zrobienia tego filmu, bo niektórzy są przekonani, że jestem protestantem , świadkiem Jehowy albo nie wiem kim jeszcze. No to zaczynamy.

A dlaczego jestem katolikiem? Na początek parę uwag. Po pierwsze - nie będę w tym filmiku uzasadniał swojej wiary, ale moją przynależność do Kościoła katolickiego. Bo to, dlaczego wierzę w Boga, to jedna sprawa, a to, dlaczego nie jestem protestantem to druga sprawa.

Po drugie - ten film nie jest atakiem na protestantów. Znam wielu protestantów i są to wspaniali ludzie. Dlaczego więc jestem katolikiem? Oto 7 argumentów, które mnie przekonują.

Mikołaj Kapusta - jest katolikiem od urodzenia. Od trzeciego roku życia bierze udział w corocznych rekolekcjach letnich i comiesięcznych spotkaniach modlitewnych organizowanych przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Razem ze wspólnotą Betlejem pomaga w organizacji "Rekolekcji na Wyspie" na Kaszubach. Jest też animatorem na rekolekcjach Ruchu Światło-Życie. Studiuje teologię. Prowadzi stronę dobranowina.net

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlaczego jestem katolikiem - 7 argumentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.