"Duch Święty przychodzi do nas po cichu"

"Duch Święty przychodzi do nas po cichu"
(fot. ŚDM Kraków 2016 / youtube.com)
ŚDM Kraków 2016 / youtube.com / pk

Młodzi ludzie z jezuickiego duszpasterstwa opowiadają o doświadczeniu, które miało ogromny wpływ na ich życie. Zaczęło się od tego, że przyszli na spokojną modlitwę w podziemnej kaplicy.

Od czasu, kiedy brat Roger założył w Taizé ekumeniczną wspólnotę, pokolenia młodych ludzi z całego świata niezmiennie odnajdują w niej Boga, drugiego człowieka i samych siebie; wszystko to dzieje się w poczuciu bezpieczeństwa, wzajemnego zrozumienia i głębokiego pokoju.

DEON.PL POLECAAby tego doświadczyć, najlepiej udać się do źródeł; jeśli wyjazd do Francji jest niemożliwy, wspólnotę z Taizé można znaleźć również w wielu polskich miastach. Zobacz piękny film o grupie Taizé, działającej przy Wspólnocie Akademickiej Jezuitów w Krakowie.  Troje młodych studentów opowiada w nim, jak zmieniło się ich życie po przyjściu na modlitwę do kaplicy akademickiej przy ulicy Kopernika.

Spotkania grupy Taizé działającej przy Duszpasterstwie Akademickim WAJ w Krakowie odbywają się w każdy czwartek, o godzinie 19:30 w kaplicy akademickiej przy ulicy Kopernika 26 (pod Bazyliką Najświętszego Serca Pana Jezusa - wejście bezpośrednio od ulicy Kopernika).

Film powstał w ramach rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata", które odbywają się po Światowych Dniach Młodzieży w krakowskich Łagiewnikach. 21 stycznia prowadzili je bracia Marek i John ze wspólnoty w Taizé. Swoje świadectwo powiedzieli również studenci z DA WAJ z Krakowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Duch Święty przychodzi do nas po cichu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.