Jak dzielić się wiarą na portalach społecznościowych? Podpowiada Tomasz Nowak OP

Jak dzielić się wiarą na portalach społecznościowych? Podpowiada Tomasz Nowak OP
(fot. YouTube / STREFA WODZA)
1 miesiąc temu

Jest jedna kluczowa rzecz, o której trzeba pamiętać.

Nie da się już teraz pomyśleć o świecie bez sfery wirtualnej. Nie chcę się powtarzać i mądrzyć, że czas pandemii bardzo nas o tym przekonał i bardzo dużo nam pokazał, że nie jest to "zamiast", bo tym wyzwalaczem była tragedia - bo trudno uznać koronawirusa za coś dobrego. Jednocześnie nawet jak to jest coś złego to zło też potrafi w nas wyzwolić pokłady dobra w takim sensie mądrości, rozwoju i myślę, że bardzo mocno rozwinął się ten świat wirtualny. Mówiąc tak konkretnie, czy myślę o mojej mamie czy koleżankach, które mają kilkadziesiąt lat i świetnie sobie zaczynają radzić na YouTube, w komputerze i korzystają z tego, co jest dostępne, mówiąc, że "za naszych czasów tego nie było!"

Jak dzielić się wiarą? Odpowiedź jest prosta: tak samo, jak wszędzie! Trzeba szukać człowieka, trzeba szukać Pana Boga i tego, jak On chce do nas docierać, nawracać nas i nam się objawiać. Pan Bóg i wszyscy święci, aniołowie, znakomicie znają się na wszystkich wirtualnych sytuacjach, na kamerach, na sprzęcie, na tabletach. To dla nich w ogóle nie jest zasłonięty świat. Oni żyją cały czas, tu i teraz, znają się na wszystkim, co jest teraz. Dlaczego? Bo mają widzenie kontemplacyjne, czyli żyją i widzą w prawdzie każdą rzeczywistość. To, co jest ich atutem, to, że widzą w prawdzie, według Bożego zamysłu, każdą osobę i każdą rzecz. Widzą, co tej osobie służy i jak to narzędzie - tablet czy kamera - jak może się przydać danemu człowiekowi, który ma doświadczyć miłości.

Jak mogę głosić w internecie? Przede wszystkim to pytanie o moją tożsamość. W tej tożsamości jest zawarte, jakie ja mam dary, co ja umiem. Zaczynamy od tego, kim jestem i jak jestem obdarowany. A także od pytania Pana Boga i prośby o błogosławieństwo na to, co zamierzam robić.

Zobacz cały film:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP
21,54 zł
35,90 zł
  • Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
  • Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
  • Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
  • Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
  • Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak dzielić się wiarą na portalach społecznościowych? Podpowiada Tomasz Nowak OP
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jak dzielić się wiarą na portalach społecznościowych? Podpowiada Tomasz Nowak OP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.