Lech Dorobczyński OFM: szatan nienawidzi każdej Eucharystii, jaką odprawiam

Lech Dorobczyński OFM: szatan nienawidzi każdej Eucharystii, jaką odprawiam
fot. Dominikanie.pl / YouTube
Dominikanie.pl / YouTube

"Wyobraźcie sobie, że każdym znakiem krzyża, każdym rozgrzeszeniem, kapłan rozwala cały misterny plan, jaki szatan nad tobą wykonał od ostatniej spowiedzi. Być może diabeł pracował na niego miesiącami" - mówi franciszkanin.

"Często myślimy stereotypami. Ile razy w życiu spotkałem się z takim zdaniem: «niech się ojciec za mnie pomodli, bo ojciec to jest zakonnik, franciszkanin, to Pan Bóg bardziej ojca kocha, szybciej wysłucha…». No nie! Najgorszą rzeczą, jaką możemy robić, to myśleć stereotypem, że Bóg jest wybiórczy w swojej miłości. Nie myślicie, że zakonnicy mają u Pana Boga fory. To tak nie hula. To, co nas wszystkich łączy na tej ziemi to walka. I każdy z nas każdego dnia taką walkę podejmuje" - mówi zakonnik.

 

DEON.PL POLECA

"Ile to już razy zaczynaliśmy Wielki Post z długą listą obietnic i wyrzeczeń? Ile razy w głowie powtarzaliśmy sobie, że więcej nie będziemy grzeszyć? Potrzebujemy sztuki prowadzenia duchowej walki. Potrzebujemy sposobów na podejmowanie nieustannej walki ze złym". "Sztuka wojny, czyli taktyka walki duchowej" to wielkopostny cykl, publikowany na kanale YouTube Dominikanie.pl.

franciszkanin z Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, gwardian, proboszcz Parafii św. Antoniego z Padwy w Warszawie, rekolekcjonista, wielki miłośnik Asyżu i przewodnik po miejscach związanych z życiem św. Franciszka

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

Po opublikowaniu nagrania: Trud i zmaganie, Miłość i szczęście (2012) ojciec Józef Augustyn wraca ponownie do problemu Walki duchowej. Odwołując się do Ewangelii, Dzienniczka Siostry Faustyny (1905-1938) oraz rozważań: Walka duchowa, teatyńskiego mnicha Wawrzyńca Scrupoli...

Skomentuj artykuł

Lech Dorobczyński OFM: szatan nienawidzi każdej Eucharystii, jaką odprawiam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.