Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi

Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi
(fot. Dobra Nowina / youtube.com)
Dobra Nowina / sz

"Prawdziwe kpiny i drwiny z Matki Bożej urządzają ci, którzy rozkazują demonom w jej imieniu opowiadać o niej. (…) Jeśli ufasz szatanowi i ks. Dominikowi, kiedy ten mówi, że musi mówić prawdę, to już stajesz się narzędziem złego ducha" - mówi teolog, autor kanału "Dobra Nowina" i dodaje: "Słowa Belzebuba, które cytuje ks. Dominik, wpisują się w nurt odrzucony przez Kościół".

Autor kanału "Dobra Nowina" przypomina, opierając się o naukę Kościoła i wypowiedzi teologów, że "cytowanie tego, co mówią demony na egzorcyzmach jest zabronione przez Kościół". Uważa również, że działalność ks. Chmielewskiego niesie konkretne zagrożenie: "Belzebub w cytowanych przez ks. Dominika tekstach wcale nie potwierdza nauki Kościoła, tylko głosi wbrew niej, a wszyscy są przekonani, że musi prawdę, bo tak powiedział ojciec kłamstwa".

Ks. Strzelczyk: egzorcysta, który wdaje się w rozmowy z diabłem, staje na granicy posłuszeństwa Kościołowi>>

DEON.PL POLECA

Zdaniem Mikołaja Kapusty musimy być uważni i dystansować się również wobec objawień i osobistych intuicji osób uznanych przez Kościół za świętych. Przypomina tutaj, że w Kościele wciąż działają grupy, które próbują wpłynąć na papieża i kongregacje, aby uchwalić nowe dogmaty o Maryi. Kościół inspirowany Duchem Świętym dystansuje się od niego. "Tyle razy mówiono w Kościele, że diabeł małpuje Boga i teraz co, Maryja ma się inspirować szatanem? My mamy się nim inspirować?" - pyta teolog.

"Belzebub nagle staje się źródłem objawienia". Piórkowski SJ komentuje działania ks. Chmielewskiego>>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.