Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi

Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi
(fot. Dobra Nowina / youtube.com)
9 miesięcy temu
Dobra Nowina / sz

"Prawdziwe kpiny i drwiny z Matki Bożej urządzają ci, którzy rozkazują demonom w jej imieniu opowiadać o niej. (…) Jeśli ufasz szatanowi i ks. Dominikowi, kiedy ten mówi, że musi mówić prawdę, to już stajesz się narzędziem złego ducha" - mówi teolog, autor kanału "Dobra Nowina" i dodaje: "Słowa Belzebuba, które cytuje ks. Dominik, wpisują się w nurt odrzucony przez Kościół".

Autor kanału "Dobra Nowina" przypomina, opierając się o naukę Kościoła i wypowiedzi teologów, że "cytowanie tego, co mówią demony na egzorcyzmach jest zabronione przez Kościół". Uważa również, że działalność ks. Chmielewskiego niesie konkretne zagrożenie: "Belzebub w cytowanych przez ks. Dominika tekstach wcale nie potwierdza nauki Kościoła, tylko głosi wbrew niej, a wszyscy są przekonani, że musi prawdę, bo tak powiedział ojciec kłamstwa".

Ks. Strzelczyk: egzorcysta, który wdaje się w rozmowy z diabłem, staje na granicy posłuszeństwa Kościołowi>>

Zdaniem Mikołaja Kapusty musimy być uważni i dystansować się również wobec objawień i osobistych intuicji osób uznanych przez Kościół za świętych. Przypomina tutaj, że w Kościele wciąż działają grupy, które próbują wpłynąć na papieża i kongregacje, aby uchwalić nowe dogmaty o Maryi. Kościół inspirowany Duchem Świętym dystansuje się od niego. "Tyle razy mówiono w Kościele, że diabeł małpuje Boga i teraz co, Maryja ma się inspirować szatanem? My mamy się nim inspirować?" - pyta teolog.

"Belzebub nagle staje się źródłem objawienia". Piórkowski SJ komentuje działania ks. Chmielewskiego>>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
31,92 zł
39,90 zł

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi
Komentarze (18)
JI
~jakieś imię
7 kwietnia 2020, 15:53
Skoro tak myślisz Mikołaju to powinieneś upomnieć ks. Dominika bezpośrednio - w cztery oczy, a nie otwarcie. Nie tak rozmawiają święci i nie tak załatwiają swoje sprawy.. Głęboki nietakt i młodzieńcza pycha.
BG
~Bartłomiej Grygier
31 marca 2020, 09:47
Panie Kapusta, głowa pusta! Totalny brak poparcia, natomiast dla ks. Dominika mega plus i to Jego będę wspierał!
~Piotr Łukasz
22 marca 2020, 22:02
Panie Kapusta. Ślepa wiara w to co zarządził Sobór Watykański nie do końca może przynieść korzyści Pana duszy. Wpływy masońskie sukcesywnie wygaszają, okrawają kult Wiary w Maryję, Świętych i w samego Chrystusa. Coraz częściej napotyka się na profanację Mszy Świętej która swoją drogą trwa już tylko niespełna 45min. Eucharystia profanowana na każdym kroku rękami szafarzy, przyjmowana na rękę i na stojąco. Zatarcie strefy Sakrum w Prezbiterium kościelnym. Szatan śmieje się w twarz Jezusowi podczas Jego Męki i Ofiary na Krzyżu. Sam widziałem jak dokładnie podczas podniesienia Eucharystii podpaliły się dziecku włosy 1,5m od Ołtarza. Upłaszczenie, liberalizacja wartości Kościoła- to niesie Sobór Watykański. Masońskie naleciałości których przemyca się coraz więcej. Przepowiedziana apostazja Kościoła właśnie trwa. Podobnie jak czas gdzie nie będzie Mszy św. gdzie Kościoły się zamyka, wraz z nim Słowo Boże.
MK
Marta Kłos
29 lutego 2020, 20:25
Proszę Pana, obraża Pan nie tylko O. Dominika, ale i mnie i wielu innych.
PL
~Pawel Lu
28 lutego 2020, 10:32
Panie kapusta! Nie wypisuj Pan takich bredni bo się sam kompromitujesz!
KK
~kasiulka kasiulka
15 lutego 2020, 19:22
Mi osobiście podobają się kazania ks.Dominika,ale nie wszystkie są dla mnie,bo np była taka jedna wypowiedź cyt z "Dzienniczka s.Faustyny",że bez miłości przyjęła jakaś zakonnica komunię i PJ szybko odszedł,a znowu św.Ojciec Pio " Niegodni Jezusa jesteśmy wszyscy, ale to On nas zaprasza. On tego chce. Upokorzmy się przed Nim! ",tak samo ks.Glas straszy piekłem ,nawet za te zapomniane grzechy,a nie pominięte specjalnie.Dobrze,że Ci księża zwracają uwagę na niektóre rzeczy,ale nie wszystko jest dla każdej duszy .Mi czasami jest bliższy Pan Jezus,a tu trochę nachalnie Matka Boża najlepsza.Nie neguję oczywiście MB ,ale może niech Bóg decyduje czego dana dusza potrzebuje i z kim obcować w danym czasie.Bo jakby odwoływać się do objawień z Fatimy to różaniec ,a jak do s.Faustyny to koronka wygrywa,a do św Bosko-to wierność obowiązkom stanu i komunia i w tym wszystkim trzeba znaleźć swoją drogę do Boga.Czego z serca życzę.
KK
~Karolina Kowalska
12 lutego 2020, 15:10
„Po owocach poznacie”- ks.Dominik założył wspólnotę wojownicy Maryi i wielu osobom pomógł się nawrócić . Komu pomógł Pan Kapusta? Zawsze podejrzewałam że Deon.pl to nie bezpowodu ma taką nazwę . Zwłaszcza gdy zamieszczano tu artykuły przepełnione nienawiścią do uchodźców . I teraz to się potwierdza . Z każdej strony płynie tu nienawiść, pochodząca od demona nienawiści . I to jest kpina z Maryi , a kto kpi ze wszystkiego? Zły, Bo Bóg jest miłością ! I nawet zło zwalcza dobrem.
GB
~Grzegorz Brzęczyszczykiweicz
9 lutego 2020, 12:00
Nie odnoszę takiego wrażenia, że powinno się odbierać ten przekaz jako "atak" na ks. Chmielewskiego. Trzeba o tym mówić, że opieranie się na słowach mocy, która CHCE być nieczysta, jest piramidalnym brakiem logiki. Brak logiki, tylko i wyłącznie, nie odczuwam podejrzenia o złe intencje. To bardzo cenna umiejętność, by uważnie odbierać to co do nas dociera. Takie czasy, że kompletnie NIKT nie jest odporny na "włamania" mocy piekielnej do naszego serca, języka itd. Trwanie z Maryją, przy Jezusie, jest tym co powinno być zawsze. Mamy na tyle bogaty "zbiór" ścieżek wydeptanych przez Świętych, że możemy spokojnie trzymać się z daleka od zła. Trzeba też mieć umiar w stosunku do człowieka głoszącego Słowo Boże. Nie róbmy z nich kogoś kim nie są. Dziękujmy za nich, módlmy się za nich, jednak nie odbierajmy prawa do dyskusji z nimi.
JK
~Jan Kowalski
2 lutego 2020, 14:35
Kapustka więcej pokory. Spróbuj zaczęć naśladować świętych. Mniej wygłupów z poważnych spraw. Tak tak, nie nie bo siejesz zamęt.
MW
~Marcin Wrona
9 stycznia 2020, 16:28
Ksiądz Piotr Glas będąc jeszcze czynnym egzorcystą także cytował czasami w swoich wykładach to co mówił szatan w czasie egzorcyzmów. Słowa te także dotyczyły Maryi. Ks Glas i ks Chmielewski obaj błądzą i Pan Kapusta zjadł wszystkie rozumy?
KS
~Kinga sz
30 grudnia 2019, 17:21
Nie znam zbyt dobrze ks. Chmielewskiego. Egzorcyści rzeczywiście nie powinni rozmawiać z opętanymi, ale np. na taśmach z egzorcyzmów Annelise Michel padają pytania do Szatana.
MK
~Marzena Karzarnowicz
26 grudnia 2019, 17:41
Ksiądz Dominik to niesamowity ksiądz i człowiek, żadne Pana argumenty wynikające prawdopodobnie z zazdrości, co jest rzeczą ludzką, tego nie zmienią. Widać, że kieruje nim wiara u rozum. Oby więcej takich kapłanów.
PP
~Paweł Piesta
8 października 2019, 17:01
A wie Pan przez co ks. Dominik przeszedł? I jak wyglądało jego nawrócenie? To on jest inspirowany przez Ducha Świętego, na pewno nie Pan. Wie Pan ilu ludzi nawróciło dzięki pomocy ks. Chmielewskiego? A pan jak przysłurzył się ludziom? Polecam troszeczkę zagłębić się w temat prawdomówności demonów na egzorcyzmach i dlaczego czasami należy im wierzyć.
NG
~Nina Grabowska
22 września 2019, 10:55
Jestem zbulwersowana wypowiedziami Mikołaja Kapusty o ks. Dominiku. Czyżby Mikołaj Kapusta ma jakieś nadzwyczajne prawo, które umożliwia mu ocenianie innych kapłanów? Jakieś upoważnienie od Stolicy Apostolskiej? Polecam Mikołajowi Kapuście modlitwę i zajęcie się swoją z pewnością grzeszną (jaką posiadamy wszyscy jako ludzie) osobą.
no_name (Piotr ex londynczyk19)
no_name (Piotr ex londynczyk19)
16 czerwca 2019, 23:47
Powoływanie się na wypowiedzi złego ducha podczas egzorcyzmów nie jest objęte imprimatur Kościoła. I choć to prawda, że szatan jest panem kłamstwa, to przytaczane przez ks. Chmielewskiego wypowiedzi złego ducha z egzorcyzmów nie odbiegają znacząco od oficjalnej nauki Kościoła. Nie ma też powodu, by odrzucać wszystkie prywatne objawienia Maryjne. Z ogółu objawień jest ich najwięcej i w większości Kościół uznaje je za prawdziwe.  Występność oskarżeń wobec ks. Chmielewskiego zasadza się na sfokusowaniu uwagi na małej cząstce z jego nauczania, wyolbrzymieniu jej i ukazaniu w taki sposób, jakoby cała działalność księdza pochodziła od złego. To jest dopiero diabelsko sprytne, niecne działanie! Dziś w Polsce niektórym kapłanom wcale nie przeszkadzają akty profanacji i bluźnierstw, za to w zamian zawsze gotowi są obrzucić błotem np. takiego ks. Chmielewskiego, choć żaden z nich nie dorasta mu do pięt. Niestety taki mamy klimat. ;-)
WDR .
WDR .
16 czerwca 2019, 19:23
Zaczynam podejrzewać, że ks.Chmielewski dogadał się z deonem, aby zrobili mu taką reklamę.
DO
Dawid Ohia
16 czerwca 2019, 13:37
Przepraszam bardzo, ale dlaczego umieszczanie jedynie wypowiedzi Mikołaja Kapusty (swieckiego teologa, który nie jest żadnym uznanym autorytetem w Kościele) oraz linki do artykułów, które zgadzają się z tezami pana Kapusty? Natomiast nie daliście nawet jednej wypowiedzi ks Dominika Chmieleswskiego z odpowiedzią na te zarzuty? ks Chmielewski obszernie (i moim zdaniem bardzo rzetelnie) dodniósł się do zarzutów wysuwanych przez krytyków jego działalności. Pytam więc redakcję portalu deon.pl - co z państwa rzetelnością? 
DO
Dawid Ohia
16 czerwca 2019, 13:43
Sam mam bardzo dobre osobiste doświadczenia z rekolekcji wielkopostych, które ks. Dominik Chmielewski głosiłw w mojej parafii we Wrocławiu rok temu. Z wielką gorliwością i głębią duchową mówił o potrzebie pokuty, rachunku sumienia, o Eucharystii, o Słowie Bożym, o Maryii. Jeśli mówił coś o objawieniach prywatnych, to musiałbyć to margines, bo nawet nie pamiętam. Owoce jego działalności sią bardzo konkretne, uzdrowione rodziny, modlący się, wzrastający duchowo mężczyźni, wierzący rozpaleni pobożnością Eucharystyczną, Maryjną. W tym roku również miał rekolekcje wielkopostne we Wrocławiu, tym razem w parafii gdzie działa wspólnota do której należę. W Kościele były niesamowite tłumy, rekolekcje dotyczyły Eucharystii. Uczestniczyliśmy w nich z żoną i byliśmy bardzo nimi poruszeni. Dużo nam one dały jeśli chodzi o sposób przygotowania do Mszy Św (!) i przeżywania jej. Opamiętajcie się z promowaniem krytyków ks. Chmielewskiego, a przynajmniej rzetelnie przyjżyjcie się sprawie, bo publikując takie jednostronne posty, na pewno tego nie robicie.

Skomentuj artykuł

Mikołaj Kapusta o działalności ks. Dominika Chmielewskiego: to jest kpina z Maryi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.