Modlitwa o skuteczną pomoc św. Józefa

Modlitwa o skuteczną pomoc św. Józefa
Święty Józef i Jezus. Fot. Midjourney
jk

Święty Józef zawsze uważany był za wzór posłuszeństwa Bożym natchnieniom, za przykład pracy i czułości, która objawiała się w codziennej opiece nad Maryją i Jezusem. Z tego powodu w bogatym katalogu kierowanych do niego modlitw nie brakuje takich tak ta, w której prosimy, aby cechy, jakie w jego życiu zaowocowały dobrem, stały się naszymi - i aby przyniosły równie wiele dobra w naszym życiu.

Modlitwa o skuteczną pomoc św. Józefa

Święty Józefie, ty byłeś człowiekiem wiary i pełniłeś wolę Boga. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem, a posłuszny natchnieniom Bożego Ducha, pełniłeś misję kochającego męża i ojca. Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak w każdym czasie można znaleźć pokój serca i duchowe siły. Wytrwale szukałeś miejsca dla Jezusa, nie zniechęciła cię betlejemska bieda, nie utraciłeś nadziei gdy musiałeś uciekać do Egiptu i nie zwątpiłeś nawet wtedy, gdy dwunastoletni Jezusa zagubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy. Kochając Maryję i Jezusa zawsze byłeś dla nich wsparciem i szukałeś ich dobra.

W pracy i modlitwie znalazłeś drogę własnej doskonałości. W ten sposób stałeś się przykładem dla wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać. Patrząc na ciebie rozumiemy, że można ciężko pracować, a jednak pozostać człowiekiem wolnym; przeżywać krzywdy, a pomimo to zachować pokój ducha i własną godność. Twoja miłość do Maryi potęgowała przywiązanie do niej i stała się dla niej wielkim wsparciem i pomocą.

Przyjmij mnie pod swoją szczególną opiekę. Naucz mnie tej miłości, którą nosiłeś w twoim sercu. Tak jak ty pragnę oddać swe serce tym, którzy są spragnieni mojej miłości i ode mnie oczekują poczucia bezpieczeństwa.

DEON.PL POLECA

Święty Józefie, bądź podporą dla tych, którym brakuje ojcowskiej opieki. Wspieraj zagubionych i pomagaj im odnajdywać Boga. Podtrzymaj tych, którzy doświadczyli rozczarowania i zdrady. Naucz wszystkich samotnych kochać tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami wszystkimi, abyśmy całemu światu mogli przekazać prawdę o miłości Ojca Niebieskiego, których nas stworzył i trwa w naszych sercach na wieki.

Amen.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef – nasz przemożny Opiekun

Każdego roku do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ze wszystkich stron kraju napływają świadectwa wysłuchanych próśb i otrzymanych łask. Publikujemy je w kolejnym, czwartym tomie Cudów św. Józefa....

Skomentuj artykuł

Modlitwa o skuteczną pomoc św. Józefa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.