Modlitwa oddania się Duchowi Świętemu

Modlitwa oddania się Duchowi Świętemu
Depositphotos.com (177565300)

Modlitwa oddania się Duchowi św. Chodzi w niej o to, ażeby całego siebie, duchowo i fizycznie, powierzyć trzeciej osobie Trójcy św.

Weź, o Panie, mnie całego, wszystko, co mam, wszystko, czym jestem. Niechaj Twój Duch oczyści i przemieni w ofiarę dla Ciebie mnie całego ze wszystkimi władzami ciała i duszy, ze wszystkimi mocami i słabościami, z którymi jestem poświęcony Tobie.

Weź moje oczy, które najpierw ujrzały tylko dobro rodziców i piękno świata i ludzi, zanim ujrzały zło. Oczyść je, Duchu Pański, i przemień, by we wszystkim widziały Ciebie, Stwórcę i Odnowiciela twarzy każdego człowieka, ujrzały Twoje odbicie, Twoje oblicze świata, które nasyci nas radością na wieki.

Weź moje uszy, które słyszały najpierw słowa rodzicielskiej miłości, zanim usłyszały słowa niedobre. Oczyść je, Duchu Pański, i przemień w Ofiarę na służbę dla Ciebie, aby były wyczulone na głos dobra, na wołanie o pomoc, na piękno ciszy i harmonii pokoju.

Weź moje usta, które najpierw otworzyły się, by przyjmować dobry pokarm wzięty z matki i by wymawiać słowa miłości dziecięcej, zanim zaczęły przyjmować to, co szkodzi ciału i duchowi, i wypowiadać słowa złe przeciw miłości, prawdzie i czystości. Oczyść moje usta, Duchu Święty, aby otworzyły się na Boże życie w Eucharystycznym Pokarmie i Napoju i na słowa modlitwy i błogosławieństwa.

Weź moje ręce, które najpierw dotykały często i z miłością swoich najbliższych, zanim zaczęły sięgać po zło i czynić zło. Oczyść moje ręce, Duchu Święty, Duchu Mocny, niech nie używam rąk do krzywdy i zniewagi człowieka, ale niech często i z miłością dotykam Najświętszych Postaci Eucharystycznej Obecności Pana Naszego, Ołtarza, Ewangelii, Krzyża i każdego człowieka, który potrzebuje mojej pomocy i znaku miłości.

Weź moje nogi, które najpierw wędrowały do Twojej świątyni i ołtarza, zanim zaczęły zbaczać na złe drogi i ścieżki. Oczyść je i przemień, Duchu Boży, żebym chodził tam, gdzie Ty mnie poślesz i gdzie będę ludziom potrzebny.

Weź wszystkie siły ducha i ciała, zdrowie, prace, zamiary, decyzje i czyny; weź mnie całego na Twoją służbę w miłości, Jezu, mój Panie i Królu! Amen.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Guzowski

Modlitewnik, który pozwoli odkryć Ducha Świętego w codzienności i przyjmować z radością dar Jego Osoby 

Publikacja zawiera różne rodzaje modlitw, które mogą być pomocą we wszelkich potrzebach, np.: modlitwa o rozpalenie daru wiary, o...

Skomentuj artykuł

Modlitwa oddania się Duchowi Świętemu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.