Na czym polega modlitwa wstawiennicza? [WIDEO]

Na czym polega modlitwa wstawiennicza? [WIDEO]
(fot. fundacjamalak.pl)
Karol Sobczyk/ redakcja DEON.pl

W trakcie modlitwy duchowny albo świecki nakłada na ciebie ręce. Zaczynają się modlić. Po co to robią? Co może się w takim momencie wydarzyć? Jakie jest źródło takiej praktyki w Kościele?

DEON.PL POLECAEmocje, kontrowersje...

Tematy związane z Odnową w Duchu Świętym, ruchami charyzmatycznymi nie od dziś budzą wiele emocji i kontrowersji. Niektórzy podchodzą do wszystkich tych "cudownych" wydarzeń z podejrzliwością.

Dlatego poprosiliśmy Karola Sobczyka, żeby wyjaśnił nam, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Karol wraz z żoną Gosią są założycielami wspólnoty "Głos na Pustyni". Z wykształcenia psycholog, z pasji publicysta, na co dzień dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji "Głos na Pustyni". Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

Tęsknisz za Bogiem? Chcesz zacząć z Nim #odnowa? >>

Bardzo wyjątkowe spotkanie

W sobotę za tydzień (23 lutego) Głos na Pustyni (między innymi) organizuje wyjątkowe spotkanie dla mieszkańców Krakowa. Sami organizatorzy piszą o nim tak:

"czas skończyć z bezsensem, depresją i nudą. Razem z nami będą liderzy wielu wspólnot i organizacji z 11 krajów różnych części świata, którzy dziś pomagają tysiącom ludzi, jak zacząć żyć w nowy sposób". Przyjdź i spróbuj #odnowa".

W sobotę, 23 lutego, będziemy budzić miasto do życia. Czas skończyć z bezsensem, depresją i nudą. Razem z nami będą...

Opublikowany przez Głos na Pustyni Środa, 13 lutego 2019

Kiedy? 

23 lutego, w sobotę, o godz. 19.00

Gdzie?

W parafii św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303, 63

Co?

Spotkanie dla mieszkańców Krakowa, którzy poszukują w życiu czegoś więcej, pragną przełomu lub duchowej odnowy. Będzie to czas radości, śpiewu, ekspresji, uzdrowienia, czas słuchania i refleksji, a także możliwość skorzystania z indywidualnej posługi modlitewnej oraz sakramentu pokuty i pojednania.

Co będzie się działo? 

Tego wieczoru do Krakowa przyjadą ludzie, którzy doświadczyli odnowy i przełomu. Pokonali rzeczy, które przytłaczały i zniewalały ich życie. Wielu z nich znajdowało się na dnie. Ale na ich drodze stanął Bóg i dziś pomagają inny w spotkaniu z Nim. W sobotni wieczór stu pięćdziesięciu liderów wspólnot z jedenastu różnych krajów świata będzie stawać razem, aby pomóc mieszkańcom Krakowa doświadczyć przełomu i odnowy ich życia. Podzielą się także swoimi historiami: tym, w jaki sposób Bóg wyrwał ich życie z tego, co dziś należy już do przeszłości.

W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele ICCRS z Rzymu (Michelle Moran, Jim Murphy), którzy w tym czasie będą w krakowskim Tyńcu szkolić liderów w ramach międzynarodowego szkolenia Leadership Training Course (kurs LTC dla liderów wspólnot charyzmatycznych). Całość wydarzenia uświetnią muzycy związani z Fundacją Bless z Gliwic, którzy pomogą stworzyć unikalną atmosferę tego wieczoru, przepełnioną pieśniami uwielbienia.

TUTAJ >> możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Razem z "Głosem na Pustyni" i Organizatorami serdecznie zapraszamy! 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na czym polega modlitwa wstawiennicza? [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.