Nie działaj sam - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ SZÓSTY]

Nie działaj sam - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ SZÓSTY]
fot. Duy Pham / Unsplash

Czasem aby dawać dobro potrzebujemy motywacji. Tradycja podaje, że Szymon z Cyreny po doświadczeniu spotkania z Jezusem nawrócił się wraz z całym swoim domem.

DUCH UMOCNIENIA

I wątłą słabość naszych ciał
Pokrzep stałością mocy Twej.

A. Słuchanie:

Instrukcja:

DEON.PL POLECA

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

Mk 15, 16-22

Żołnierze zaprowadzili Go na wewnętrzny dziedziniec, czyli pretorium, i zwołali całą kohortę. Ubrali Go w purpurę i uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na głowę. I zaczęli Go pozdrawiać: «Witaj, Królu Żydowski!» Przy tym bili Go trzciną po głowie, pluli na Niego i przyklękając oddawali Mu hołd. A gdy Go wyszydzili, zdjęli z Niego purpurę i włożyli na Niego własne Jego szaty.

Następnie wyprowadzili Go, aby Go ukrzyżować. I przymusili niejakiego Szymona z Cyreny, ojca Aleksandra i Rufusa, który wracając z pola właśnie przechodził, żeby niósł krzyż Jego. Przyprowadzili Go na miejsce Golgota, to znaczy miejsce Czaszki.

B. Działanie:

Czasem aby dawać dobro potrzebujemy motywacji. Tradycja podaje, że Szymon z Cyreny po doświadczeniu spotkania z Jezusem nawrócił się wraz z całym swoim domem. Wczoraj miałeś możliwość spotkania się z biedą. Robiłeś to sam. Dziś również zrób coś dobrego, tym razem jednak już nie samemu.

 

Zobacz pozostałe odcinki:

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Nie działaj sam - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ SZÓSTY]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.