Po 50 latach odkryto nieznany dokument papieża

Po 50 latach odkryto nieznany dokument papieża
(fot. Giuseppe Felici (1839-1923) / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
Catholic Herald / kk

Na strychu w Yorkshire w Wielkiej Brytanii odnaleziono nietypowe znalezisko. To papieskie błogosławieństwo z 1908 roku, które Św. Pius X przekazał Stowarzyszeniu Młodych Katolickich Mężczyzn w Wakefield z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania duszpasterstwa.

Treść dokumentu skierowanego przez papieża Piusa X do Stowarzyszenia z Wakefield brzmi następująco:

"Zgodnie z waszą prośbą, z radością i umiłowaniem ślemy apostolskie błogosławieństwo dla naszego umiłowanego syna, ojca Courtneya, jak również wszystkich młodych mężczyzn będących członkami jego duszpasterstwa".

Błogosławieństwo odkrył Norman Hazell, który zamieszkuje budynek, w którym znaleziono notatkę. Sam przez 50 lat był odpowiedzialnym za duszpasterstwo. Przekazał ją na ręce proboszcza parafii Św. Augustyna w Wakefield.

"Dokument leżał nietknięty na strychu. Ojciec Courtney, ówczesny duszpasterz, był ogromnie odważnym człowiekiem skoro wpadł na pomysł poproszenia Ojca Świętego o takie błogosławieństwo. Jak wielkie musiało być jego zaskoczenie, gdy otrzymał do własnych rąk odpowiedź od samego papieża!" - mówi Hazell.

Papieskie błogosławieństwo z 1908 roku ma wyjątkowe znaczenie. Dziś nietrudno o otrzymanie podobnego dokumentu sygnowanego przez odpowiedniego kardynała, lecz ponad sto lat temu nie było takiego zwyczaju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Po 50 latach odkryto nieznany dokument papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.