Świadectwo nawrócenia Radosława Pazury

Świadectwo nawrócenia Radosława Pazury
6 lat temu
Logo źródła: Episkopat Radosław Pazura

W dziesiątą rocznicę wypadku samochodowego Radosław Pazura opowiada o swoim doświadczeniu Boga i roli sióstr klauzurowych w swoim nawróceniu.

Radosław Pazura - polski aktor. Młodszy brat Cezarego Pazury, który również jest aktorem. 24 stycznia 2003 był poszkodowany w wypadku samochodowym koło Ostródy, gdzie prowadzona przez aktora i piosenkarza Waldemara Goszcza lancia lybra, jadąca z nadmierną prędkością, zderzyła się z czerwonym fordem escortem. Goszcz zginął na miejscu. Razem z nimi jechał producent muzyczny Filip Siejka, który tak jak Pazura przeżył wypadek. Poszkodowany w wypadku kierowca forda, mieszkaniec Miłomłyna, przeszedł długą i ciężką rehabilitację.

Od tamtej pory Radosław Pazura wspiera regularnie akcje Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi - "Krewniacy", promujące honorowe krwiodawstwo. Ustanowił również charytatywną Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Świadectwo nawrócenia Radosława Pazury
Komentarze (11)
S
Szymon
18 czerwca 2014, 08:20
Radku bardzo się cieszę Twoją radością i wiarą, pozdrawiam Szymon
F
fanka
24 sierpnia 2013, 15:48
Radek to bardzo fajny widać że stateczny jak na wiek chłopak.Dobrze że przeżył wypadek a wiary w Boga i modlitwy nigdy za wiele .Pozdrowienia fanka z Tomaszowa.
P;
Paulina ;D
21 czerwca 2013, 10:54
Jezus Chrystus działa!! umiłował nas bezinteresowną miłością i obdarzył Pana wielką Łaską , wiary i nawrócenia cóż może być piękniejszego jak przylgnąć do Jezusa ! :) Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata ! Pax Et Bonum ;) 
M
Mirek
19 czerwca 2013, 14:57
Niestety nie wiem, czym się ludzie zachwycają. Jest tyle ludzi którzy przeżyli różne katastrofy, zmienili styl życia, nie przypisują ratunku jakimkolwiek siłom bo są innej wiary lub nigdy nie byli wierzący. Żyją i są świadkami, że przeżyli. Jeśli na szali przeciwnej umieścimy życia ludzi którzy zginęli w wypadkach a przecież byli wierzący, dobrzy i byli osobami godnymi naśladowania to świadectwo Radka jest tylko sposobem odpowiedzenia sobie na pytanie 'Dlaczego ja?'. Takie pytanie zadają sobie ludzie chorzy, umierający bo tak działa człowiek. Oczywiście Radek ma przewagę bo żyje, inni którzy zgineli w wypadkach nie mogą być świadkami nieistnienia Boga i dzięki temu wierzący mają kolejny argument na przekonywanie niewierzących którzy oczywiście przymknąć by musieli oko na niedoskonałości tej teorii.
M
Maniok
19 czerwca 2013, 02:28
Jezus przed ostatnią wieczerzą daje 20zł św. Piotrowi i mówi: - Kup coś na kolację, tylko z głową bo to nasze ostatnie pieniądze. Po modlitwie wraca do wieczernika, a tam zabawa na bogato: koks, dziwki, alkohol. Zdziwiony Jezus pyta św. Piotra: - Skąd wziąłeś hajs na to wszystko?! Na co uradowany Piotr odpowiada: - Judasz coś sprzedał.
G
Gosia
18 czerwca 2013, 22:46
Piękne świadectwo. Dziekuje za nadzieje i siłe. Gosia
M
m
18 czerwca 2013, 20:11
Słyszałem go na żywo tydzień temu w Częstochowie :) piękne swiadectwo, z Bogiem!
MR
Maciej Roszkowski
18 czerwca 2013, 20:02
Szczęść Boże Panie Radosławie.
Alicja Snaczke
Alicja Snaczke
18 czerwca 2013, 19:45
Dziękuję Panu Radosławowi Pazurze za piękne świadectwo wiary. Życzę Panu i Jego Rodzinie błogosławiństwa Bożego. Serdeczności ślę Siostrom Klaryskom Kapucynkom.
B
Bartek
18 czerwca 2013, 12:07
Bóg zapłać Panie Radosławie za bardzo dobre świadectwo!
M
Miguel
18 czerwca 2013, 09:22
Bóg zapłać za te świadectwo.

Skomentuj artykuł

Świadectwo nawrócenia Radosława Pazury
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.