Ta modlitwa zawsze jest wysłuchana. Św. Faustyna napisała o niej w "Dzienniczku"

Ta modlitwa zawsze jest wysłuchana. Św. Faustyna napisała o niej w "Dzienniczku"
Fot. Depositphotos.com
Faustyna / YT / mł

Kiedy Bóg wysłuchuje naszych modlitw?  Czy trzeba spełnić jakieś specjalne warunki? Wiele osób zastanawia się, jak się modlić, by modlitwa była skuteczna. O tym, jaka modlitwa zawsze jest wysłuchana przez Jezusa, pisała w swoim "Dzienniczku" siostra Faustyna.

 Niezwykła mistyczka notowała swoje rozmowy z Jezusem; wśród zapisków znajdują się też te mówiące o wysłuchiwaniu naszych modlitw przez Boga. 

Modlitwa, którą Bóg zawsze wysłuchuje

 "Zawsze mnie pocieszasz, kiedy się modlisz za grzeszników. Ta modlitwa zawsze jest wysłuchana" - mówił Jezus św. siostrze Faustynie. Ona sama dodawała: "Bóg mi nie odmówi niczego, kiedy go błagam głosem syna Jego. Moja wiara jest niczym sama z siebie, ale gdy ją łączę z ofiarą Jezusa Chrystusa, to staje się wszechmocną i ma moc przebłagania gniewu bożego".

W "Dzienniczku" czytamy też słowa, które Jezus kazał zanotować Faustynie: "Rozkosz mi sprawiają dusze, które się odwołują do mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu swoim."

DEON.PL POLECA

(Dzienniczek św. Faustyny nr 1397 i 482) 

Źródło: Faustyna / YT / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Skomentuj artykuł

Ta modlitwa zawsze jest wysłuchana. Św. Faustyna napisała o niej w "Dzienniczku"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.