To jest najlepsza modlitwa po Komunii Świętej

To jest najlepsza modlitwa po Komunii Świętej
(fot. shutterstock.com)
św. Tomasz z Akwinu

Nie wiesz jakimi słowami modlić się po Komunii Świętej? Czujesz, że nie jesteś w stanie dobrać odpowiednich słów? Spróbuj pomodlić się tymi słowami.

Modlitwa św. Tomasza po Komunii Świętej  
Wszechmogący, wieczny Boże! Oto zbliżam się do najświętszych tajemnic Twojego Syna Jednorodzonego, naszego Pana, Jezusa Chrystusa.
Zbliżam się do nich jak chory do lekarza życia, jak nieczysty do źródła miłosierdzia, jak ślepy do światła wiecznej jasności, jak ubogi i nędzny do Pana nieba i ziemi.
Błagam Cie, Panie, abyś dzięki swej hojności i dobroci uleczył moja słabość, obmył moje grzechy, rozświetlił moje mroki, wzbogacił moje ubóstwo i okrył nagość moja, abym mógł przyjmować chleb aniołów, Króla nad królami i Pana nad panami z taka czcią i pokorą, skruchą i pobożnością, z taka czystością i wiara, z takim skupieniem i uwaga, jak tego wymaga cześć dla tego Chleba i moje zbawienie.
Spraw łaskawie, abym przyjął nie tylko znak zewnętrzny sakramentu Ciała i Krwi Pańskiej, lecz istotę i cała moc tego sakramentu.
Najłaskawszy Boże, daj mi tak przyjąć ciało Twego Syna,
naszego Pana Jezusa Chrystusa, które wziął On z Maryi Dziewicy,
abym mógł być włączony w Jego Ciało mistyczne
i zaliczony miedzy Jego członki.
Ojcze najmilszy, pozwól mi wiecznie wpatrywać sie bez zasłony w oblicze umiłowanego Syna Twojego, którego teraz w czasie ziemskiej wędrówki pragnę przyjąć pod postacią Chleba. Amen.
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To jest najlepsza modlitwa po Komunii Świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.