Tomasz Nowak OP: kobiety mogą, a nawet powinny głosić mężczyznom

Tomasz Nowak OP: kobiety mogą, a nawet powinny głosić mężczyznom
(fot. YouTube / Strefa Wodza)

W polskim Kościele kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby siostra zakonna, kobieta głosiła rekolekcje kapłańskie mężczyznom - mówi dominikanin.

- Cieszę się, że wzrasta taka wrażliwość mówił Tomasz Nowak OP, odpowiadając na pytanie, które pojawiło się po jednym z jego filmów. - Moim zdaniem oczywiście, że kobiety mogą głosić mężczyznom, a nawet powinny! Z tą wrażliwością, której nam brakuje, której nam potrzeba. Sam mam bardzo dobre doświadczenia z głoszenia mężczyznom przez kobiety.

Przywołał także działalność s. Bridge McKenny:

- W polskim Kościele kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby siostra zakonna, kobieta głosiła rekolekcje kapłańskie mężczyznom. Podobno w Irlandii było to jeszcze bardziej nie do pomyślenia, a to jest siostra irlandzka. Ona sama o tym mówi, że była przerażona, kiedy Pan Bóg przyszedł do niej z tą propozycją i miała duży opór, żeby to robić. Ale robi to od ponad czterdziestu lat i z wielkim powodzeniem.

DEON.PL POLECA

Zobacz cały film:

* * *

W Dniu Kobiet dla wszystkich Pań mamy prezent: książkę-notatnik Katarzyny Olubińskiej "Puste miejsca".

Wystarczy złożyć zamówienie na naszej stronie i użyć kodu DZK21D.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Tomasz Nowak OP: kobiety mogą, a nawet powinny głosić mężczyznom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.