W jednym z polskich miast powstanie wieża widokowa z figurą Matki Bożej

W jednym z polskich miast powstanie wieża widokowa z figurą Matki Bożej
(fot. shutterstock.com / facebook.com / hejmielecpl)
3 lata temu
portalsamorzadowy.pl / hej.mielec.pl / facebook.com / ml

Na południowym-wschodzie Polski powstanie pierwsza w kraju, 16-metrowa wieża widokowa z 4-metrowym posągiem Maryi. "Inwestycja stanie się doskonałą atrakcją" - przekonują władze miasta.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez władze Mielca, które planują umieszczenie wieży na Górze Cyranowskiej - informuje serwis hej.mielec.pl. Magistrat jest zdania, że swoim kształtem powinna przypominać zapaloną świecę. Pod posągiem Matki Bożej znajdzie się platforma widokowa. Rozpoczęcie prac planowane jest na ten rok.

"Wstępnie zakładamy, że ilość osób mogących wejść na wieżę jednocześnie nie będzie kontrolowana, wobec tego należy uwzględnić możliwość przebywania na wieży maksymalnej ilości osób mogących wejść na schody i podesty jednocześnie" - informują władze miasta.

Przedstawiły także wstępny projekt przedsięwzięcia.

#HejMielec Graficzna PREZENTACJA ZAŁOŻEŃ DLA PROJEKTU wieży widokowej, która planowana jest na Górze Cyranowskiej! Info-> http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwestycje/art1000,wieza-na-gorze.html

Opublikowany przez Hej Mielec na 7 styczeń 2017

Inną wizję wieży ma lokalne studio architektoniczne Tynk Tank, które zaproponowało własny projekt.

Zdajemy sobie sprawę, że dla części mieszkańców ta inwestycja może budzić wątpliwości. Jednak to normalne, że część osób będzie się z nią zgadzać, a część nie - powiedział dla serwisu Korso.pl mielecki radny Mariusz Ryniewicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W jednym z polskich miast powstanie wieża widokowa z figurą Matki Bożej
Komentarze (10)
26 stycznia 2017, 19:45
Propozycja Studia Architektonicznego Tynk Tank jest zdecydowanie lepsza. Ma dojrzalszą formę, lepsze proporcje całości. Znacznie ciekawiej prezentuje się też przedstawiona propozycja materiałów i faktur. Koncepcja z materiałów przetargowych UM w Mielcu wygląda niestety dość groteskowo - zapewne głównie z powodu wytycznej Zamawiającego dotyczącej usytuowania tak dużej figury na szczycie. Z punktu widzenia estetyki, harmonii sylwety jest to bardzo ryzykowny pomysł dla tak wysokiego i wyróżniajęcego się obiektu. Oby zwyciężył najlepszy projekt, bo Maryja chyba woli piękno od brzydoty.
WDR .
WDR .
26 stycznia 2017, 19:04
Matka Boża Nieustającej Pomocy jest patronką Mielca zatwierdzoną przez watykańską Kongregację Kultu Bożego. Umieszczenie figurki na tej wieży nie jest przypadkowe (dobrze, że powstanie za pieniądze ze zbiórki publicznej) i ma sens. Decyzja należy do mieszkańców. Jak będę kiedyś przejazdem, a wieża powstanie, to na pewno odwiedzę.
Lucjan Drobosz
Lucjan Drobosz
26 stycznia 2017, 16:41
Nie. No fajnie! Podoba mi się. Ale.... Co właściwie jest w Mielcu do oglądania z góry? - O Matko Boska!!!
AZ
Anna Zdziarska
26 stycznia 2017, 13:14
Będzie coś czego inni nasi wielcy sąsiedzi nie mają. Najbardziej niektórych boli, że na szczycie będzie figura Maryji. Toż to "ciemnogród" będzie według niektórych. Wstyd się oburzać. Przecież od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami, jakby ktoś tego nie wiedział.
26 stycznia 2017, 14:00
W Twojej  wypowiedzi znalazło się przejęzyczenie. Napisałaś bowiem: "Przecież od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami, jakby ktoś tego nie wiedział." a powinno być : "Przecież od ponad tysiąca lat jesteśmy katolikamii, jakby ktoś tego nie wiedział." To poważna różnica. Proszę na przyszłość nie mylić pojęć.
AA
a a
26 stycznia 2017, 14:11
Napisałaś: "nasi wielcy sąsiedzi nie mają" Które to mieściny masz na myśli Tuszów, Kiełków a może Wólkę Błońską? A może Wolę Chorzelowską?
26 stycznia 2017, 14:18
Myślę, że chodzi o Goleszów.
26 stycznia 2017, 16:41
Nieststy niektórzy wciąż nie wyrośli z zabobonów.
26 stycznia 2017, 10:54
Prawdziwym cudem będzie dopiero, gdy Matka Boża na tej wieży widokowej nie zapłacze. Ze wstydu.
26 stycznia 2017, 10:27
Niektórych ciemnogrodzian pokarało odebraniem rozumu.

Skomentuj artykuł

W jednym z polskich miast powstanie wieża widokowa z figurą Matki Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.