W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość św. Józefa

W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość św. Józefa
(fot. domena publiczna / shutterstock.com)
DEON.pl / ml / kw

Normalnie powinniśmy świętować dzień św. Józefa wczoraj, czyli 19 marca. Ze szczególnych względów to dziś wspominamy opiekuna Pana Jezusa. Dlaczego Kościół przeniósł ten dzień? Poznaj dokładne wyjaśnienie.

W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość świętego Józefa na 20 marca. Jest to zgodne z normami zatwierdzonymi przez episkopat. Przeniesienie wynika z faktu, że wczoraj - 19 marca - wypadła niedziela. "Ze względu na swoje szczególne znaczenie niedziela ustępuje tylko uroczystościom oraz świętom Pańskim" - czytamy we wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego.

Jednak w "niedziele Adwentu, Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego mają pierwszeństwo przed wszystkimi świętami Pańskimi i wszystkimi uroczystościami. Uroczystości wypadające na te niedziele przenosi się na następujący poniedziałek, chyba że zbieżność zachodzi w Niedzielę Palmową albo w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego".

W tym roku 19 marca wypadł właśnie w niedzielę Wielkiego Postu, dlatego uroczystość świętego Józefa musiała "ustąpić" i zostać przeniesiona na poniedziałek, 20 marca.

>>Telegram do św. Józefa. Prośba o szybki ratunek

*  *  *

Zobacz, jak pomagają nam święci:

W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość św. Józefa - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W tym roku wyjątkowo przeniesiono uroczystość św. Józefa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.