#WieczornyPaciorek: gotowy na wyzwanie?

#WieczornyPaciorek: gotowy na wyzwanie?
(fot. shutterstock.com/Michal Bednarek)
Jakub Niedzielski SJ

Często budzimy się nad ranem ogarnięci strachem przed tym co nas czeka. Będąc na wakacjach próbujemy oderwać się od trosk pochłaniających nasze codzienne myślenie, a jednak ostatniego dnia urlopu wszystko wraca do starych schematów.

Nawet jeśli ciężko cierpimy w życiu to i tak nie potrafimy w nim nic zmienić. Tęsknimy za szczęściem, ale nie mamy odwagi by otworzyć się w życiu na cokolwiek nowego. Kiedy Bóg kieruje do nas zaproszenie do wyruszenia w drogę zaufania, w drogę szczęścia, na samą myśl o niej czujemy lęk i przerażenie, bo ona oznacza zmianę, przyjęcie czegoś nieznanego.

Nie martw się przyszłością i nie rozpaczaj nad przeszłością. Jezusowe wezwanie do życia Dobrą Nowiną realizuje się tu i teraz. Nie czekaj aż wszystko wokół Ciebie się zmieni. Zmień swoje myślenie, a staniesz się gotowy na każde wyzwanie.

Czy dzisiaj byłeś otwarty na głos Boga i na Jego drogę?

Poświęć kwadrans by spotkać się z Bogiem i stanąć w prawdzie.

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller
22,69 zł
34,90 zł

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: gotowy na wyzwanie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.