#WieczornyPaciorek: kochasz dziecko, które w tobie mieszka?

#WieczornyPaciorek: kochasz dziecko, które w tobie mieszka?
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
Kuba Niedzielski SJ

Wokół nas są słabsi, bardziej bezbronni, mniej wykształceni lub po prostu mniej obyci w temacie, wycofani, mniej przebojowi…

Można na nich nie zwracać uwagi, poniżać ich, lub z subtelnością okazywać swoją wyższość.  Ale to nie jest droga chrześcijanina, Jezus przypomina o tym, stawiając dziecko pośrodku apostołów sprzeczających się miedzy sobą o pierwszeństwo.


Skąd w nas takie zachowanie?

Odpowiedź nie jest prosta, ale pomocą dla każdego  z nas może być szczera odpowiedź na pytanie: "Czy potrafię przyjąć swoją słabość, niewiedzę, nieporadność, czy potrafię przyjąć dziecko, które także mieszka w moim sercu?".

Bądź z nami dziś o 21:15.

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
27,93 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: kochasz dziecko, które w tobie mieszka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.