#WieczornyPaciorek: przyjmij wolność, którą daje ci Bóg

#WieczornyPaciorek: przyjmij wolność, którą daje ci Bóg
(fot. depositphotos.com)
Kuba Niedzielski SJ

Przeszłość często bywa czymś, co nas zniewala i odbiera wolność. Jezus wyraźnie zaprasza nas do bycia tu i teraz. Do trwania w teraźniejszości i nie oglądania się wstecz.

Najważniejszym dniem w roku jest ten dzień, który właśnie trwa. Często jednak myślimy o wczoraj i planujemy jutro. Rozdrapujemy stare rany albo planujemy życie na kilka lat do przodu. Jezus zaprasza nas do bycia tu i teraz. Do przeżywania tej rzeczywistości, która jest. Do przeżywania… życia! Fantazjowanie o tym, co moglibyśmy zrobić jutro, za miesiąc czy za rok wciąż nas wiąże, stresuje. Sprawia, że umyka nam to, co prawdziwie istotne. Tylko trwanie w tym, co dzieje się faktycznie daje nam wolność. Wolność, do której wyzwolił nas sam Chrystus. Jezus zaprasza nas do dostrzegania drobnych rzeczy w naszej codzienności. Te małe cuda składają się na nasze życie i tworzą coś niepowtarzalnego. Coś, co nigdy więcej się nie powtórzy.

DEON.PL POLECA

Spędź 15 minut z Ojcem, który chce ci powiedzieć, że te pozornie nieistotne rzeczy, które dzieją się tu i teraz to twoje jedyne życie. To magia, którą możesz się delektować jeśli tylko przestaniesz wracać do tego co było i planować to, co być może kiedyś się wydarzy.

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Niezwykły zbiór, owoc pracy kilku jezuitów. Pomagali oni ludziom w modlitwie, jaką jest droga krzyżowa. Różnym ludziom. Śmiało można powiedzieć, że podobnym do Ciebie i Twoich przyjaciół.

Możesz to po prostu przeczytać, możesz wybrać coś...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: przyjmij wolność, którą daje ci Bóg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.