#WieczornyPaciorek: jeśli to zrobiłeś, najważniejszą decyzję w życiu masz już za sobą

#WieczornyPaciorek: jeśli to zrobiłeś, najważniejszą decyzję w życiu masz już za sobą
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
Kuba Niedzielski SJ

Lęk przed podejmowaniem decyzji może paraliżować. Na szczęście każdy, kto choć raz stanął za Chrystusem i opowiedział się za Jego Słowem, najważniejszy życiowy wybór ma już za sobą.

Stając przed wyborem, często kalkulujemy jego opłacalność. Co przyniesie nam korzyść, a co nie? Co spodoba się innym, a co nie do końca. Takie dylematy są zrozumiałe i bardzo ludzkie. Jednak równie często chcemy przypodobać się samemu Bogu.

Wydaje się nam, że dokonując takiego wyboru, zyskamy dodatkowe "punkty" w Jego oczach. W rzeczywistości jest inaczej.

W oczach Boga nie ma skali ocen, punktów ani innej miary, na podstawie której Bóg decyduje jak bardzo nas kocha. On kocha nas zawsze i nigdy nie potępia. To jedyna "skala", na której opiera się Ojciec. Jeśli chcemy iść za Bogiem i słuchać Jego słowa, już zrobiliśmy wszystko, żeby żyć na wieki. Nie zawsze robimy to, co byśmy chcieli, nie zawsze jesteśmy dumni z naszych wyborów i postaw, ale zawsze możemy być dumni z bogactwa miłosierdzia, jakim Bóg nas obdarowuje. On nigdy się od nas nie odwróci i pobłogosławi nam na każdym kroku.

Poświęć 15 minut, aby usłyszeć od samego Ojca, że już dziś jesteś w gronie zbawionych i żadnymi decyzjami tego nie zmienisz.

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: jeśli to zrobiłeś, najważniejszą decyzję w życiu masz już za sobą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.