Papież apeluje do wszystkich: wierzących i niewierzących. Ostatnia szansa, żeby się przyłączyć!

Papież apeluje do wszystkich: wierzących i niewierzących. Ostatnia szansa, żeby się przyłączyć!
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
Vatican News / kw

Chrześcijanie na całym świecie, a także ludzie niewierzący włączają się dziś w papieską inicjatywę, jaką jest "minuta dla pokoju" na świecie.

Wierzących Franciszek prosił o chwilę modlitwy, a niewierzących o refleksję nad stanem światowego pokoju.

Papieska inicjatywa upamiętnia historyczną modlitwę o pokój na Bliskim Wschodzie, w której 5 lat temu na zaproszenie Franciszka uczestniczyli w Watykanie prezydenci Izraela i Palestyny oraz patriarcha Bartłomiej.

"Było to ważny moment zachęty dla wszystkich, którzy pragną budować pokój, ale sytuacja na świecie sprawia, iż mogą ulec zniechęceniu" - mówi o. David Jaeger, franciszkanin z Kustodii Ziemi Świętej.

"Ojciec Święty przez konkretny gest pokazał, że inny świat jest możliwy i że to w rękach ludzi leży zmiana naszej rzeczywistości. Dlatego też modlimy się do Boga, aby zmienił serca ludzi" - mówi Radiu Watykańskiemu o. David Jaeger.

- "Niestety od tej historycznej modlitwy na Bliskim Wschodzie niewiele się zmieniło. Wszyscy wiemy, co się dzieje. I właśnie dlatego, że jest stagnacja, nie możemy ustawać w usilnej modlitwie i świadectwie, po to właśnie, by uległy przemianie serca ludzi, od których zależą losy świata. Papież Franciszek w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie modlił się wraz z przedstawicielami Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z całego świata, których przyjął na audiencji. Na zakończenie spotkania poprosił ich o minutę modlitewnej ciszy w intencji pokoju".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież apeluje do wszystkich: wierzących i niewierzących. Ostatnia szansa, żeby się przyłączyć!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.