Wojciech Kowalski SJ: znam to z autopsji, boli jak cholera

Wojciech Kowalski SJ: znam to z autopsji, boli jak cholera
(fot. RTCK / youtube.com)
Wojciech Kowalski SJ

"Panie Boże, jeśli mówisz o miłości, że jestem Twoim synem, dlaczego to wszystko mnie spotyka?". Posłuchaj kolejnej części konferencji o tym, jak przetrwać kryzysy.

Znasz to uczucie, kiedy jest mowa o Wielkim Panu, który kocha, a w sytuacji w której prosisz o łaskę, zachowując się jak żebrak, co jest też dodatkowo upokarzające, nie masz odpowiedzi? Chcesz powiedzieć za Gedeonem: "Gdzie jest Pan!?".

W takich chwilach często pojawia się gniew na Boga. Gniew, który w dodatku jest uzasadniony! Czy Bóg się oburza? Czy mówi: "Nie wolno ci się zwracać do Mnie w ten sposób"?

Posłuchaj kolejnej części konferencji o Wojtka Kowalskiego SJ.

DEON.PL POLECA

Jak znaleźć odwagę, nadzieję i sens w konflikcie?

"Jakże niewielu jest tych, którzy przeczuwają, co Pan Bóg mógłby z nimi uczynić, gdyby zechcieli oddać swoje serce Jezusowi, aby On ukształtował je w swoich dłoniach" - pytał św. Ignacy Loyola.

"Ukształtowany" może być skutecznym lekarstwem, które warto mieć w swojej apteczce duchowego rozwoju. Ale uwaga: nie da ci od razu szybkich i tanich rozwiązań. To nie aspiryna czy plaster przeciwbólowy. Działa bardziej jak balsam, który wzmocni, aby na nowo nabrać odwagi i nadziei. Aby odnaleźć tę drogę, która z centrum konfliktu zamieni się w samo centrum Twojego powołania.

Dobra nowina bowiem jest taka, że jeśli Bóg nie realizuje twoich planów, to oznacza, że zawsze (zawsze!) chce dla ciebie czegoś więcej. Pytanie tylko czy pozwolisz Mu się ukształtować?

Kim jest Wojciech Kowalski SJ?

Wojciech Kowalski SJ - obecnie jezuita, a niegdyś karateka i punkowiec, opowiada historie człowieka, którego Pan prowadzi ciemnymi dolinami przez paradoksy, granice, bezsilności. W ten sposób kształtowany jest w nim profil ucznia

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Kowalski SJ

Jak znaleźć odwagę, nadzieję i sens w konflikcie? 

Jakże niewielu jest tych, którzy przeczuwają, co Pan Bóg mógłby z nimi uczynić, gdyby zechcieli oddać swoje serce Jezusowi, aby On ukształtował je w swoich dłoniach. ...

Skomentuj artykuł

Wojciech Kowalski SJ: znam to z autopsji, boli jak cholera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.