Zanieś dzisiaj komuś radość - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ DRUGI]

Zanieś dzisiaj komuś radość - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ DRUGI]
fot. MI PHAM / Unsplash

Bardzo rzadko w Ewangeliach mówi się o tym, żeby Jezus miał się śmiać. Ten fragment jest jednym z nielicznych, który mówi o radości Jezusa. Co jest jej powodem?

Pocieszycielem jesteś zwan
I najwyższego Boga dar.

A. Słuchanie:

Instrukcja:

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

DEON.PL POLECA

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

Łk 10, 17 - 24

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają». Wtedy rzekł do nich: «Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

B. Działanie:

Bardzo rzadko w Ewangeliach mówi się o tym, żeby Jezus miał się śmiać. Ten fragment jest jednym z nielicznych, który mówi o radości Jezusa. Co jest jej powodem? Wysłał uczniów na misję, a ci opowiadają mu czego doświadczyli.

Zanieś dzisiaj komuś radość. Może warto zadzwonić do rodziców, albo do kogoś kogo kochasz, a z kim dawno nie rozmawiałeś.

Wieczorem opowiedz Jezusowi o tym co przeżyłeś.

 

Zobacz pozostałe odcinki:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Zanieś dzisiaj komuś radość - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ DRUGI]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.