Internetowe rekolekcje dla małżeństw "Dom na skale"

Internetowe rekolekcje dla małżeństw "Dom na skale"
Ks. Rafał Siwek, prowadzący intenretowe rekolekcje "Dom na skale". Źródło: DOM JÓZEFA TV / Youtube.com
DOM JÓZEFA TV / Youtube.com

„Dom na skale” to internetowe rekolekcje dla małżeństw, przygotowane przez media diecezji kaliskiej: Radio Rodzina i telewizję Dom Józefa. Kolejne odcinki pojawiają się na youtubowym kanale Dom Józefa TV w środy i niedziele. Rekolekcje prowadzi ks. Rafał Siwek wraz z katolickimi małżeństwami.

Jak możemy usłyszeć w zapowiedzi rekolekcji, zwłaszcza w Roku Rodziny Amoris Letitia esteśmy powołani do ponownego odkrycia daru rodziny, która jest oparta na pięknej miłości. Fundament takiej rodziny stanowi ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie oraz szacunek dla życia. To właśnie w rodzinie można doświadczyć szczerej komunii, gdy jest ona domem modlitwy, gdy miłość jest prawdziwa, głęboka i czysta, gdy przebaczenie przeważa nad niezgodą, gdy codzienna chropowatość życia jest łagodzona przez wzajemną czułość i pogodną akceptację woli Boga.

- Wielki post to czas słuchania Słowa Bożego, czas naszego nawrócenia, budowania domu na skale. Chcemy budować na trwałym, stałym solidnym fundamencie, jakim jest Słowo Boże – mówi w zaproszeniu na rekolekcje ks. Rafał Siwek. Jest kapłanem diecezji kaliskiej, pochodzi z Wieruszowa, duszpastersko posługuje w Irlandii. 

O swoim małżeństwie w świetle wiary mówią też małżonkowie: w świadectwach opowiadają o wspólnej modlitwie, tym, jak ważna jest Eucharystia, ale także o swoim nawróceniu, małżeńskich problemach i o tym, jak wyszli z nich zwycięsko.

Na kanale Telewizji Dom Józefa można znaleźć już pierwsze trzy odcinki rekolekcji:


Youtube.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

Internetowe rekolekcje dla małżeństw "Dom na skale"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.