Czas skruchy. Wielkopostne rozważania abp. Galbasa i ełckich karmelitanek

Czas skruchy. Wielkopostne rozważania abp. Galbasa i ełckich karmelitanek
Karmel Ełk / Youtube.com

Czas skruchy – to nazwa wielkopostnego cyklu rozważań, przygotowanego przez arcybiskupa Adriana Galbasa SAC wraz z karmelitankami z Ełku. Odcinki publikowane są raz w tygodniu.

Publikowane na kanale Youtube ełckiego Karmelu rozważania mają niecałe siedem minut. Napisane i przeczytane przez arcybiskupa refleksje dotyczą siedmiu grzechów głównych. Oprawę muzyczną do rozważań przygotowała karmelitanka, s. Agnieszka Brzozowska. Pomiędzy odcinkami publikowane są też „Pieśni skruchy” – czyli pieśni napisane jako odzew na krótkie rozważania abpa Galbasa SAC. Jak piszą karmelitanki na swojej stronie, te pieśni w okresie Wielkiego Postu mogą stać się pomocą w spojrzeniu na siebie i swoją więź z Bogiem.

Pierwszy odcinek „Czasu skruchy” jest poświęcony pysze, drugi - chciwości.

- Pycha, matka wszystkich grzechów, jest obecna w każdym. Pycha, czyli bycie ponad, nie jest tym samym, co duma. Duma to radość z tego, kim się jest, co udało się osiągnąć, do czego w życiu doszedłem. Duma jest życiodajna, potrzebna, jest przejawem pokory. Pycha jest śmiercionośna, jest w niej pogarda dla drugiego, to kult samego siebie. I w naszych czasach ma się nadzwyczaj dobrze – zauważa abp Galbas w pierwszym odcinku „Czasu skruchy”.

Nagrania będą publikowane przez cały Wielki Post raz w tygodniu, na kanale YT Karmel Ełk.

 

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agata Adaszyńska-Blacha, Michał Kuś

Poradź sobie z odrzuceniem. I odzyskaj własne życie!

Najprawdopodobniej każdy doświadczył go przynajmniej raz w swoim życiu. Bliscy zapomnieli o twoich urodzinach. Nie zaproszono cię na imprezę klasową. Zostałeś wybrany jako ostatni do składu drużyny...

Skomentuj artykuł

Czas skruchy. Wielkopostne rozważania abp. Galbasa i ełckich karmelitanek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.