Nie bój się, jestem z tobą, kocham cię

Nie bój się, jestem z tobą, kocham cię
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
Jan Głąba SJ

Bóg w Wielkim Poście, w czasie naszego trudu i przeżywania świąt, które są o męce, śmierci i w konsekwencji o zmartwychwstaniu, opiera to wszystko na miłości i mówi Ci: nie bój się, jestem z tobą, kocham cię.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Czasem mówi się, że dobro to jedyna rzecz, która mnoży się przy dzieleniu. Dziś w Ewangelii Jezus chce wyświadczyć dobro swoim uczniom: Piotrowi, Jakubowi i Janowi. Zabiera ich na górę i tam wobec nich się przemienia, chcąc umocnić ich w wierze. 

DEON.PL POLECA

Pojawia się Eliasz i Mojżesz, jest również Jezus z lśniącej szacie. Otwiera się również niebo i słychać głos: „to jest mój Syn umiłowany, w nim mam upodobanie”. Paradoksalnie Jezus chciał umocnić wiarę swoich uczniów i dodać im sił. A Ojciec daje Mu coś więcej - nie tylko umacnia wiarę uczniów, ale także umacnia Jezusa w Jego misji i mówi Mu: Synu, kocham Cię. Jakie to jest ważne, że syn słyszy od ojca, że jest kochany. Również Jezus ma do doświadczenie i jest nim silny.

Bóg w Wielkim Poście, w czasie naszego trudu i przeżywania świąt, które są o męce, śmierci i w konsekwencji o zmartwychwstaniu, również opiera to wszystko na miłości i mówi Ci: nie bój się, jestem z tobą, kocham cię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Nie bój się, jestem z tobą, kocham cię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.