Jak mogę dać Bogu całe serce?

Jak mogę dać Bogu całe serce?
(fot. unsplash.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Dzisiejszy komentarz do ewangelii to krótka niesamowita historia autorstwa Anthony'ego de Mello SJ.

Najpierw przeczytaj fragment ewangelii.

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Wspaniały komentarz do dzisiejszej Ewangelii daje o. Anthony de Mello SJ w „Śpiewie ptaka”:

Zasłyszane w czasie pewnej sesji duchowności:

DEON.PL POLECA


- "Jak mogę kochać Boga tak, jak mówi Pismo? Jak mogę dać Mu całe serce?”

- "Najpierw musisz opróżnić swoje serce z wszystkich rzeczy stworzonych".

Kłamstwo! Nie bój się wypełnić twojego serca ludźmi i rzeczami, które kochasz, gdyż miłość Boga nie zajmie miejsca w twoim serce, tak samo jak głos śpiewaka nie zajmie miejsca w sali koncertowej.

Miłość nie jest jak bochen chleba. Jeśli dam tobie kawałek chleba, zostanie mi mniej dla innych. Miłość podobna jest raczej do chleba eucharystycznego. Kiedy go otrzymuję, otrzymuję całego Chrystusa. Ale przez to ty nie otrzymujesz mniejszej części Chrystusa; ty również otrzymujesz całego Chrystusa; tak samo ktoś inny i jeszcze inny.

Możesz kochać twoją matkę z całego serca, i twoją żonę, i twoje dzieci. Zdumiewające jest to, że dając całe twe serce jednej osobie, nie musisz przez to dawać mniej innej. Wręcz przeciwnie, każda z nich otrzymuje więcej. Bo jeśli kochasz tylko twojego przyjaciela i nikogo więcej, siłą rzeczy ofiarujesz mu serce dość ubogie. Zyskałby, gdybyś ofiarował serce także innym. Także Bóg straciłby, gdyby nalegał, byś ofiarował swe serce jedynie Jemu. Daruj twoje serce innym: twojej rodzinie, przyjaciołom, w wtedy Bóg zyska, jeśli ofiarujesz Mu całe swe serce.

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Renzo Allegri

Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o cudach Ojca Pio: stygmaty - krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało...

Skomentuj artykuł

Jak mogę dać Bogu całe serce?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.