Jerzy Popiełuszko to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!

Jerzy Popiełuszko to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Był zwykłym chłopakiem z ubogiej wsi na pograniczu z Białorusią. Swoje kazania odczytywał z kartki spokojnym, lekko usypiającym głosem. Według dzisiejszych standardów, nie miał prawa porywać tłumów. Nie był typem showmana, nie używał kwiecistego języka, a jednak jego msze gromadziły tysiące wiernych. Zginął zamordowany bestialsko przez pracowników SB 19 października 1984 roku. Kiedy jego zmasakrowane zwłoki wyłowiono z Wisły, nikt nie miał już wątpliwości co do natury systemu, który skazał go na śmierć.

Jak napisał o nim Grzegorz Kramer SJ: Jerzy Popiełuszko jest świętym, bo umarł za Pana Jezusa, nie dlatego, że "walczył" z komunistami. Jerzy, kiedy się Go słucha i czyta, mówi o Prawdzie i Dobru. I zawsze je identyfikuje z Jezusem. Kiedy mówi o konieczności walki o wartości, to mówi to jako człowiek, który sam był bardzo uczciwy i dobry dla innych. Ze świadectw o Nim wiem, że kochał rozdawać wszystko co miał. Tylko taki człowiek może mówić o etyce i moralności życia innych ludzi.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem księdza Jerzego:
Błogosławiony Jerzy, Ty działałeś na wielu frontach, ale nigdy przeciwko człowiekowi, nawet wrogowi. Ucz mnie tego, jak mam naśladować Jezusa w pełni i do końca. Pokazuj mi, co znaczy "zło dobrem zwyciężać" i ucz mnie tego, jak mam zabiegać o pomoc drugiemu człowiekowi wtedy, gdy potrzeba być prawdziwym świadkiem, rzecznikiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości. Niech Twoje słowa o tym, że chrześcijaninowi nie może wystarczyć samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewalania, nienawiści, przemocy, będą dla mnie drogowskazem do szukania tego, co znaczy bardziej świadczyć w świecie o Jezusie, który żyje i króluje na wieki. Amen.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bernard Brien, Charles Wright

Ksiądz Jerzy Popiełuszko – współczesny prorok i męczennik niepodległości

Czy przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki wciąż jest aktualne? Bez względu na granice czasu i państw? Czy polski kapłan potrafi poruszyć też duszę laickiej Francji?

Kapelan Solidarności...

Skomentuj artykuł

Jerzy Popiełuszko to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.