Jezus chce ci powiedzieć o swojej niezgłębionej miłości do ciebie

Jezus chce ci powiedzieć o swojej niezgłębionej miłości do ciebie
(Fot. pl.depositphotos.com)

Jezus Zmartwychwstały chce zadać Ci pytanie: czy Go kochasz, byś mógł w końcu zrozumieć, jak wielki ładunek te słowa niosą za sobą.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Jeden z najtrudniejszych dialogów, jakie przeżyłem w swoim życiu, to jedna z randek z czasów liceum, gdy z moją ówczesną dziewczyną po prostu siedzieliśmy wieczorem nad małym stawem, nad jego brzegiem. Ona położyła głowę na moim ramieniu i ja tak po prostu wrzuciłem: kocham Cię. Ona wtedy podniosła tę głowę jak poparzona, spojrzała mi głęboko w oczy i powiedziała: Janek to bardzo mocne zdanie. I patrzyła mi w oczy.

Chwilę trwaliśmy w ciszy - ja nie wiedziałem co mam zrobić - po czym ona powiedziała: ja Ciebie też kocham i z powrotem położyła głowę na moim ramieniu. I tak sobie trwaliśmy w tej ciszy. Właściwie do dzisiaj staram się zrozumieć o co chodziło.  

Staram się to zrozumieć także w świetle tej Ewangelii, którą dzisiaj słyszymy, bowiem Jezus po raz kolejny po Zmartwychwstaniu odwiedza swoich uczniów. Oni są nad jeziorem, wrócili do swoje codzienności.

Wielu z nich to właśnie znad jeziora Jezus powołał, by poszli za Nim. Kiedy po spożyciu posiłku Jezus bierze Piotra na bok, trzy razy zadaje mu pytanie, czy Piotr Go kocha. A on trzy razy odpowiada: tak Panie, kocham Ciebie, Ty to wiesz, że Cię kocham.   

Moi drodzy to jest piękna scena - nie tylko z tego względu, że Piotr trzy razy się zaparł Jezusa i teraz może trzy razy wyznać Jemu miłość. To jest piękna scena dlatego, że trzy razy zadając to pytanie, Jezus mówi mu: to są bardzo mocne słowa!  

Może jest tak, że Jezus Zmartwychwstały chce wziąć na mały spacer Ciebie i mnie i zadać Ci to pytanie, chce zapytać: czy mnie kochasz? Może On chce stworzyć przestrzeń do tego, żebyśmy mogli w końcu zrozumieć jak wielki ładunek te słowa niosą za sobą?

Może jest też tak, że ten Jezus Zmartwychwstały wiedząc, że Go kochamy, chcę mieć okazję do tego, żeby spojrzeć w Twoje oczy i powiedzieć: ja też Ciebie kocham! Czy znajdziesz chwilę czasu, by przeżyć taki moment wyznania z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym? 

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Jezus chce ci powiedzieć o swojej niezgłębionej miłości do ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.