Józef Bilczewski to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Józef Bilczewski to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Był synem stolarza-cieśli. Rodzice chcieli, by był wykształcony. Posiadał niezwykłą zdolność zapamiętywania przeczytanych tekstów i książek. Pozwoliło mu to napisać wiele prac naukowych i ukończyć studia z wysokimi wynikami. Miał tylko 31 lat, gdy otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Lwowskim, a dwa lata później był już profesorem zwyczajnym. Pragnął jednać ze sobą nie tylko narody, ale też ludzi różnych warstw społecznych i wyznań. Miał wyjątkowe nabożeństwo do Maryi. Zabiegał u papieża, aby na terenie polskich diecezji do Litanii loretańskiej dodać zawołanie: "Maryjo, Królowo Polski - módl się za nami". Pierwsze obchody święta Matki Bożej - Królowej Korony Polskiej również odbyły się dzięki staraniom dzielnego biskupa i za zgodą papieża. Został pochowany wśród ubogich na miejskim cmentarzu.

Jak powiedział o nim Jan Paweł II: Ten dobry i wierny sługa Pański, ożywiany głęboką duchowością i niegasnącą miłością, był kochany i szanowany przez wszystkich swoich współobywateli, bez względu na wyznanie, obrządek czy narodowość. Dzisiaj jego świadectwo jaśnieje przed nami i jest dla nas zachętą i bodźcem, aby także nasze apostolstwo, karmione głęboką modlitwą i żarliwym nabożeństwem do Matki Bożej, służyło wyłącznie chwale Bożej i świętej Matce Kościołowi, dla dobra dusz.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa:
Święty Józefie, ty na pytanie, czego nam najbardziej potrzeba, dawałeś odpowiedź: ludzi mądrych, pracowitych, a przede wszystkich ludzi uczciwych. Mówiłeś, że trzeba nam ludzi świętych, że jest to zadanie każdego chrześcijanina. Ucz mnie tego, jak iść drogą do świętości przez swoją pracowitość, pilność i obowiązkowość. Wypraszaj mi u Boga to, co jest mi najbardziej potrzebne na drodze do świętości. Amen.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Dziedzic, Stanisław Dziedzic

Józef Bilczewski (1860-1923) - profesor teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, rektor Uniwersytetu Lwowskiego, najwybitniejszy arcybiskup lwowski w sześciowiekowych dziejach archidiecezji. Papież Pius XI powiedział, że był to "jeden z najwybitniejszych biskupów swojej...

Skomentuj artykuł

Józef Bilczewski to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.