Każda kobieta do końca jest dziewicą

Każda kobieta do końca jest dziewicą
(fot. Bhumika.B / Foter.com / CC BY)

Serce Jezusa, w łonie Matki - Dziewicy przez Ducha Świętego utworzone.

Ojciec chciał dać nam Życie w sposób bardzo prosty, aczkolwiek po swojemu to wszystko skomplikował.

DEON.PL POLECAHistoria Syna Bożego, tu na Ziemi, zaczyna się w łonie kobiety. Jak historia każdego z nas. Począł się w łonie młodej Miriam z Nazaretu. I to jest normalne, ale począł się, nie w wyniku fizycznej miłości kobiety i mężczyzny. I zapewne nie dlatego, by pokazać, że seks jest czymś złym i brudnym, ale dlatego, by jasne było, Kto jest Jego Ojcem.

Drugi powód widać świetnie w tym, Kim jest Trójca. Syn Ojca poczyna się w łonie Maryi za sprawą Ducha Świętego. Bóg cały działa w tym wydarzeniu, a zarazem pyta Maryję czy się zgadza. Na tej Kobiecie skupiła się cała Trójca.

Kobieta jest ważna w historii każdego mężczyzny. Od niej się zaczyna, od jej tak zależy nasze życie. W tym innym poczęciu Jezusa, bez mężczyzny, widzę też podkreślenie właśnie Jej roli. To Ona bierze na siebie ciężar troski o tego mężczyznę.

Mężczyzna nie istnieje bez kobiety. Udajemy czasem, że ich świat jest nam zbędny, że one same są tylko potrzebne czasami. Tylko w kobiecie Bóg zamieszkał w TAKI sposób i nie można o tym zapominać i udawać, że jest inaczej.

Matka - Dziewica. Zaryzykuje i powiem, że każda kobieta do końca jest dziewicą. Nie chodzi mi tu o fizyczność. To jest drugorzędna sprawa. Jest dziewicą w swoim sercu. To przestrzeń, w której jest miejsce tylko dla Trójcy. I nam - mężczyznom nie wolno tam zaglądać. To jest Jego. Bóg tam tworzy co chce i jak chce. A dla nas to jest fascynująca tajemnica, która przyciąga. Nazywamy to Kobiecością.  Kobieta jest stworzona, podobnie jak my na Jego obraz. On nas w kobiecie do siebie przyciąga.

Panie Jezu proszę Cię pokaż mi w prawdzie, kim są kobiety w moim życiu. Pokaż mi w prawdzie moją relację do Kobiet mojego życia. Proszę Cię uzdrawiaj mnie z lęków wobec kobiet, uzdrawiaj we mnie to wszystko, co chciałoby kobietę zawładnąć dla siebie. Broń mnie Panie przed tym, bym nie chciał niszczyć w kobiecie tego, co jest tylko dla Ciebie zarezerwowane.

Jezu powierzam Ci wszystkie kobiety, które są mi bliskie. Proszę Cię bym potrafił je kochać, nie pożądać, choć to takie trudne.

Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze, według Serca Twego!

"Męskie Serce" - to cykl komentarzy do wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przygotowany przez o. Grzegorza Kramera SJ. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Każda kobieta do końca jest dziewicą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.