Kim dla ciebie jest Jezus?

Kim dla ciebie jest Jezus?

Kim dla ciebie jestem? - pyta cię konkretne Jezus? W dzisiejszej Ewangelii pyta również o to Piotra, który mówi Mu: Ty jesteś Mesjasz, syn Boga Żywego.

Jezus chce dać każdemu szanse poznania Go i jeśli się Go pozna i wyzna z wiarą, że Jezus jest synem Bożym, to cokolwiek, ktokolwiek i w jakichkolwiek okolicznościach się wydarzy, to tej prawdy w naszym sercu nic nie wymaże.

Jezus mówi do swoich uczniów, że jeśli chcą Go naśladować, to muszą wziąć swój krzyż i iść na nim. Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do osobistego spotkania z Jezusem, a jeśli chodzi o krzyż to przypomina nam, że to ma być nasz krzyż - trudy, doświadczenia, ale także radości naszego życia.

Nie mamy praktykować cierpiętnictwa, ale przyjmować codzienność z wiarą, że ten Jezus, który jest Bogiem towarzyszy nam w naszej drodze.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Kim dla ciebie jest Jezus?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.