Kobieta szczęśliwa. Wyjątkowa modlitwa do Maryi dla kobiet

Kobieta szczęśliwa. Wyjątkowa modlitwa do Maryi dla kobiet
Fot. Depositphotos.com
siostralucja.blog.deon.pl / mł

Kiedy kobieta można o sobie powiedzieć, że jest szczęśliwa? Często to poczucie jest zależne od naszych uczuć, a przecież to nie uczucia o nim decydują. Oto piękna modlitwa do Maryi, która inspiruje do szczęśliwego przeżywania życia.

Siostra Łucja Sowińska na swoim blogu opublikowała modlitwę do Maryi. Zachęciła do uważnego przyglądania się Mamie Jezusa, od której wiele możemy się nauczyć o szczęściu, bo to właśnie Maryja może delikatnie i bez narzucania się pokazać każdej z nas, co znaczy być kobietą błogosławieństw, co znaczy być kobietą szczęśliwą.

Modlitwa do Maryi, kobiety szczęśliwej

Kobieta szczęśliwa to kobieta uboga w duchu. Nie heros duchowy, ale kobieta ,dla której Jezus jest błogosławieństwem, szczęściem, siłą w życiu codziennym. Maryjo o ubogim sercu, naucz nas w codziennym zagubieniu i pośpiechu szukać Jezusa w ciszy i modlitwie

Kobieta szczęśliwa to kobieta czystego serca, walcząca o piękno swych pragnień, myśli i uczuć. Maryjo o czystym sercu, kontemplująca Boga, nie siebie w codziennym życiu, naucz nas wdzięczności rodzącej się z bycia Córką Pana, naucz, spostrzegać dobro w sobie i drugim człowieku.

DEON.PL POLECA

Kobieta szczęśliwa to kobieta wprowadzająca pokój, zarówno w swoim sercu, jak i w swoim otoczeniu. Maryjo, jesteśmy słabe, napełnione wewnętrznym hałasem. Naucz nas prosić o Ducha pokoju. Niech On kieruje naszymi sercami w świecie pełnym kłótni i nienawiści.

Kobieta szczęśliwa to kobieta cicha, czerpiąca siłę do przebaczenia swoim wrogom z przebitego serca Jezusa. Maryjo, gdy nie zgadzamy się na chamstwo, głupotę, brak prawdy, naucz kochać nieprzyjaciół jak Jezus, modląc się o łaskę przebaczenia nawet największym wrogom.

Kobieta szczęśliwa to kobieta umiejąca się smucić ze zła panującego w świecie, w sobie i drugim człowieku. Maryjo, naucz smucić się z powodu zła, naucz odróżniać grzech od grzesznika.

Maryjo, kobieto błogosławieństw, kobieto szczęśliwa, módl się za nami.

Źródło: siostralucja.blog.deon.pl / mł

Siostra Łucja Sowińska należy do Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Prowadzi bloga siostralucja.blog.deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

W pierwszej części tej nietypowej książki odnajdziesz słowa Kasi. Druga część czeka na wypełnienie twoimi słowami. Niech ta pusta przestrzeń stanie się dla ciebie inspiracją do zapisywania zwykłych momentów niezwykłej codzienności: spotkań z ludźmi, spontanicznych...

Skomentuj artykuł

Kobieta szczęśliwa. Wyjątkowa modlitwa do Maryi dla kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.