Czytaj Słowo: "Zatrzymujesz się na powierzchni"

Czytaj Słowo: "Zatrzymujesz się na powierzchni"
(fot. sxc.hu)
Paweł Kozacki OP

Przeczytałem drugi rozdział Ewangelii według św. Łukasza i słuchałem, co Duch mówi do Kościoła.

Aniołowi Kościoła, który jest między Bałtykiem a Tatrami napisz: To mówi Ten, który narodził się w Betlejem, którego wysławiali aniołowie, znaleźli pasterze, którego pojawienia wyczekiwali Symeon i Anna. To mówi Ten, który zawsze jest w tym, co należy do Jego Ojca.

Znam twoje przywiązanie do świętowania moich narodzin. Znam tradycję pierwszej gwiazdy, łamanego opłatka, dwunastu potraw, pustego miejsca, choinki i prezentów. Wiem jak licznie stawiasz się na Pasterce, z jakim zaangażowaniem śpiewasz kolędy, budujesz żłobki i kolędujesz od domu do domu wraz z trzema królami, diabłem i śmiercią.

Mam przeciwko Tobie to, że zatrzymujesz się na powierzchni, bo nie zachowujesz słowa, które Ja ci daję i nie rozważasz go w swoim sercu. Nie rozmyślasz nad sprawami, które ode mnie pochodzą, ale bardziej pasjonujesz się dekretami Cezara Augusta i tym, jaki Kwiryniusz jest namiestnikiem Syrii. Szybciej zatrzymasz się przy cyrku, który urządzają możni na arenie tego świata, niż zajmiesz się wychwalaniem i wysławianiem Boga za wielkie rzeczy, które usłyszałeś i zobaczyłeś zgodnie z tym, co zostało ci oznajmione.

Obyś kierowany przez Ducha rozpoznał czas swojego nawiedzenia. Przyjdę do Ciebie jak bezradne dziecko wniesione do świątyni. Dam Ci tylko znak, któremu sprzeciwiać się będą. "Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?". Nie goń za tym co wielkie w oczach świata, ale szukaj ostatniego miejsca. Jeśli zgodzisz się stawać wśród pogardzanych - odnajdziesz nowe życie.

Paweł Kozacki OP - przeor krakowskich dominikanów

Tekst pochodzi z adwentowego cyklu "Czytaj Słowo" dostępnego tutaj. Codziennie ukazują się tam również rozważania "Co Bóg mówi do mnie" i komentarze biblijne.

Czytaj Słowo:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czytaj Słowo: "Zatrzymujesz się na powierzchni"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.