#Ewangelia: apostołowie również wątpili w daną im moc

#Ewangelia: apostołowie również wątpili w daną im moc
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Przestań biadolić, że jesteś zbyt mały, że jest nas zbyt mało w Kościele, zbyt mało powołań. Zawsze tak było i tak ma być. Na uzdrowienie czekają nieprzebrane tłumy ludzi. Możesz im je zanieść.

Słowa Ewangelii [Łk 6, 12-19]:

Pewnego razu Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc trwał na modlitwie do Boga.

Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, któremu nadał imię Piotr, i brata jego, Andrzeja, Jakuba, Jana, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Szymona z przydomkiem Gorliwy, Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.

Zszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia.

A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

[Mieczysław Łusiak SJ]:

Zwykło się mówić, że to my, chrześcijanie, niesiemy światu Chrystusa. I na pewno jest to słuszne. Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszej ewangelii to Jezus prowadzi swoich uczniów, tych najbliższych Mu, do ludzi, "na dół", do spragnionych Jego słowa, do chorych i dręczonych przez złego ducha.

Zanim pomyślimy o tym, by komuś głosić Ewangelię, rozejrzyjmy się, by zobaczyć, czy czasem Jezus nie chce nas do kogoś poprowadzić. Często będzie tak, że On poprowadzi nas do tych, do których nigdy z własnej inicjatywy nie poszlibyśmy. On prowadzi na ogół do najuboższych, a ich wcale nie jest tak łatwo rozpoznać, bo ludzie potrafią robić pozory, że wszystko mają, a w głębi duszy są bardzo ubodzy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: apostołowie również wątpili w daną im moc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.