#Ewangelia: Jezus może uzdrowić każdą twoją niemoc

#Ewangelia: Jezus może uzdrowić każdą twoją niemoc
(fot. shutterstock.com)
Wojciech Jędrzejewski OP, Mieczysław Łusiak SJ, Grzegorz Kramer SJ

Masz jakąś słabość, która skutecznie utrudnia ci życie? Zniewalający nałóg albo uciążliwą chorobę? Słowa dzisiejszej Ewangelii dają ogrom nadziei:

Słowa Ewangelii [Łk 13, 10-17]

Jezus nauczał w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować. Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». Położył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga.

Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus uzdrowił w szabat, rzekł do ludu: «Jest sześć dni, w które należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!» Pan mu odpowiedział: «Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A owej córki Abrahama, którą Szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, czy nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?»

DEON.PL POLECA

Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

Jezus całym sobą prowokuje wolność [Komentarz o. Wojciecha Jędrzejewski]

On uwalnia z każdego "pochylenia" [Komentarz o. Mieczysława Łusiaka] 

Po czym można poznać, że szatan trzyma człowieka na uwięzi? Między innymi po tym, że człowiek ten żyje jakby "pochylony", czyli upokorzony, bez należytego poczucia własnej wartości, zniewolony (uzależniony) i wpatrzony w ziemię (w to, co materialne). Różne są postacie owego "pochylenia", ale ze wszystkich chce nas uwolnić Jezus. W tej kwestii On działa w naszym życiu bez względu na dzień i porę, również (a może zwłaszcza) w niedzielę. On ciągle nas "przywołuje", jak ową kobietę. Nie do porządku, ale byśmy zbliżyli się do Niego, przez co On będzie mógł nas uzdrowić.

Nie bądź przeszkodą [Komentarz o. Grzegorza Kramera]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: Jezus może uzdrowić każdą twoją niemoc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.