#Ewangelia: Jezus nas otwiera

#Ewangelia: Jezus nas otwiera
(fot. shutterstock.com)
Wojciech Jędrzejewski OP / Grzegorz Kramer SJ / Mieczysław Łusiak SJ

On przychodzi do nas pomimo naszego zamknięcia, by nauczyć nas przebaczać.

[J 20, 19-23]

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Komentarz do Ewangelii [Grzegorz Kramer SJ]:

Komentarz do Ewangelii [Wojciech Jędrzejewski OP]:

Komentarz do Ewangelii [Mieczysław Łusiak SJ]:

Uczniowie zamknęli drzwi z obawy przed Żydami, a konkretnie przed tymi, którzy ukrzyżowali Jezusa. To jest naturalne, że zamykamy się na tych, którzy czynią zło. Jezus przychodzi jednak do nas pomimo naszego zamknięcia, by porozmawiać z nami o tych, których boimy się nie bez powodu. Zachęca nas do tego, abyśmy otworzyli się na tych ludzi, niosąc im odpuszczenie grzechów, czyli po prostu przebaczenie. Nie zawsze jednak u nich napotkamy otwarte drzwi, czyli żal za grzechy. W tej sytuacji ci ludzie zatrzymają swoje grzechy. Róbmy jednak co w naszej mocy, aby w nich nie pomarli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: Jezus nas otwiera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.