#Ewangelia: nie poddawaj się temu lękowi

#Ewangelia: nie poddawaj się temu lękowi
(fot. shutterstock.com)
1 rok temu
Mieczysław Łukasiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP

To zdanie jest w Ewangelii po to, żeby nami potrząsnąć. Ilekroć rodzi się w tobie niepokój, nie bój się o tym powiedzieć - zachęca Wojciech Jędrzejewski OP. Posłuchajcie.

Słowa Ewangelii [Łk 9, 43b-45]

Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich czynów Jezusa, On powiedział do swoich uczniów: «Weźcie wy sobie dobrze do serca te słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi». Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o to powiedzenie.

Nie poddawaj się temu lękowi [komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Dobro, które bywa ukarane [komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Jest takie powiedzenie, że "każde dobro, które czynimy musi być ukarane". Pewnie to samo chciał powiedzieć Jezus swym uczniom, którzy byli dumni ze swojego Mistrza z powodu powszechnego podziwu, jaki wzbudzał u ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego Bóg pozwala na coś takiego?

Po pierwsze dlatego, że ludzie mają wolną wolę i nikt, nawet Bóg, nie może zmusić ich do wdzięczności, a po drugie dlatego, że dobroć i miłość okazują się prawdziwymi dopiero wtedy, gdy nie są nagradzane, tylko raczej karane.

"Jeżeli dobro czynicie tylko tym, którzy wam dobrze czynią, cóż szczególnego czynicie? Tak czynią poganie" - powiedział Jezus w innym miejscu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün
14,92 zł
19,90 zł

Od nas zależy, czy poprawiamy jakość naszych myśli
Św. Jan Kasjan

Każdy z nas tworzy autosugestie. Są to nieustannie obecne w naszej głowie słowa, które wpływają na to, co myślimy, jak się czujemy, jakie...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: nie poddawaj się temu lękowi
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: nie poddawaj się temu lękowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.