#Ewangelia: po czym możesz rozpoznać, że ktoś jest "fałszywym prorokiem"?

#Ewangelia: po czym możesz rozpoznać, że ktoś jest "fałszywym prorokiem"?
(fot. shutterstock.com)
Wojciech Jędrzejewski OP, Mieczysław Łusiak SJ

Jak ocenić czy konkretna osoba i jej słowa wnoszą w Twoje życie radość, pokój i wolność? - to ważne pytanie, na które warto znaleźć odpowiedzi. Podpowiada Wojciech Jędrzejewski OP.

Słowa Ewangelii [Mt 7, 15-20]

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.

Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach".

Jak rozpoznać "fałszywego proroka"? [Wojciech Jędrzejewski OP]

DEON.PL POLECA

Dobre owoce to nie sukcesy [Mieczysław Łusiak SJ]

Co Pan Jezus ma na myśli mówiąc o dobrych owocach? Nie chodzi tu o jakieś sukcesy. Tu chodzi o to, co rozsiewamy wokół siebie, czym emanujemy, jakim staje się środowisko, które współtworzymy. Wokół człowieka naprawdę dobrego rodzi się dobro i jest go coraz więcej.

Aby przynosić takie właśnie dobre owoce trzeba być dobrym wewnętrznie, a więc trzeba najpierw "przekopać"i dobrze "uprawić" swoje wnętrze. Trzeba też zasilać swe wnętrze dobrym pokarmem. To wszystko może nam zagwarantować bycie uczniem Jezusa. Tylko On jest w stanie uczynić nas naprawdę, to znaczy wewnętrznie dobrymi i przynoszącymi dobre owoce. Będziemy dobrzy, jeśli będziemy "owocem" życia Jezusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

Niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Tobie
św. Augustyn

Nasze życie duchowe składa się z kilku etapów. Wraz z wewnętrznym rozwojem uświadamiamy sobie różne potrzeby, na przykład dostrzegamy konieczność zmiany formy modlitwy...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: po czym możesz rozpoznać, że ktoś jest "fałszywym prorokiem"?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.