#Ewangelia: to, co dzieje się po śmierci człowieka, jest niewyobrażalne [WIDEO]

#Ewangelia: to, co dzieje się po śmierci człowieka, jest niewyobrażalne [WIDEO]
(fot. Chris Buckwald / unsplash.com)
1 rok temu
Wojciech Jędrzejewski OP / Mieczysław Łusiak SJ

Pewne sprawy są jednak jednoznaczne. Przeczytaj dzisiejszy fragment Ewangelii oraz wysłuchaj komentarza Wojciecha Jędrzejewskiego OP.

Liturgia na dziś:

Wielu Żydów przybyło do Marty i Marii, aby je pocieszyć po bracie. Kiedy zaś Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu.

Marta rzekła do Jezusa: "Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga". Rzekł do niej Jezus: "Brat twój zmartwychwstanie". Rzekła Marta do Niego: "Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym". Rzekł do niej Jezus: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

Wierzysz w to?" Odpowiedziała Mu: "Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat".

J 11, 19-27

Komentarze do Ewangelii:

Wojciech Jędrzejewski OP:

Mieczysław Łusiak SJ:

Marta była zbyt aktywna (zabiegana), gdy kiedyś Jezus odwiedził ją i jej rodzeństwo. Nie miała wówczas czasu, by słuchać Jezusa. Ale jej aktywność nie zawsze miała negatywny wydźwięk. Kiedy po śmierci Łazarza Jezus znów ich odwiedził, Marta, a nie Maria, wyszła Mu na spotkanie. Marta, a nie Maria, prosiła Jezusa o przywrócenie brata do życia i wyznała wiarę w zmartwychwstanie.

Tak więc aktywność nie jest czymś złym. Ważne tylko, aby ona nie była ukierunkowana wyłącznie na sprawy doczesne i materialne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
16,14 zł
26,90 zł

Niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Tobie
św. Augustyn

Nasze życie duchowe składa się z kilku etapów. Wraz z wewnętrznym rozwojem uświadamiamy sobie różne potrzeby, na przykład dostrzegamy konieczność zmiany formy modlitwy...