Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych (1)

Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych (1)
8 lat temu
Adam Szustak OP

Publikujemy kazanie z pierwszego dnia rekolekcji "Ewangelia dla potłuczonych", głoszonych przez o. Adama Szustaka OP u krakowskich dominikanów.

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni.

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie». I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.

A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

[-potluczeni.niedziela.kazanie.mp3-]

Polecamy rozważania o. Adama Szustaka na każdy dzień Wielkiego Postu

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych (1)
Komentarze (4)
;
;;00
12 marca 2012, 22:15
Dziękuję za to wspaniałe  kazanie
;
;-(
10 marca 2012, 20:28
Szkoda, że kazanie nie podane w postaci mp3 ;-(
5 marca 2012, 09:52
 Do ~Ferrero ...Jeśli nie staniecie się jak dzieci... :) to nie dziecinne, ale piękne, że szukasz! Naprawdę warto. Tylko w Bogu jest prawdziwa radość, której szuka każde ludzkie serce. Powodzenia w szukaniu Prawdy na Drodze do Życia! :)) <><
F
Ferrero
4 marca 2012, 22:51
Bardzo fajnie, że można takich kazań wysłuchać - jak nie na żywo, to chociażby tutaj. Dla mnie, osoby poszukującej Boga i próbującej rozważać Pismo Święte to bardzo ważne, żeby odnajdywać takie perełki i uczyć się innego spojrzenia na Słowo Boże. Sama chyba w życiu nie doszłabym do wniosku, że Bóg może być potłuczony i jeszcze ten wniosek obalić. Dla osób, które "siedzą w tym od dawna", to może być dziecinne, albo dziwne, ale tak na prawdę nie jest łatwo nauczyć się tego wszystkiego od podstaw. Ogarnąć, co Biblia mówi dosłownie, porównać z innymi tekstami, przemyśleć, wnieść do swojego życia, postawić w świetle "mojego dzisiaj". Dobrze jest mieć tego typu pomoce - czerpać od innych, by później samemu oświecać drogę szukającym. :)

Skomentuj artykuł

Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych (1)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.