Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych(2)

Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych(2)
8 lat temu
Adam Szustak OP

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.

Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Kazanie:

[-potluczeni.poniedzialek.kazanie.mp3-]

Pewien człowiek z pokolenia Lewiego przyszedł, aby wziąć za żonę jedną z kobiet z tegoż pokolenia. Ta kobieta poczęła i urodziła syna, a widząc, że jest piękny, ukrywała go przez trzy miesiące. A nie mogąc ukrywać go dłużej, wzięła skrzynkę z papirusu, powlekła ją żywicą i smołą, i włożywszy w nią dziecko, umieściła w sitowiu na brzegu rzeki. Siostra zaś jego stała z dala, aby widzieć, co się z nim stanie.

A córka faraona zeszła ku rzece, aby się wykąpać, a jej służące przechadzały się nad brzegiem rzeki. Gdy spostrzegła skrzynkę pośród sitowia, posłała służącą, aby ją przyniosła. A otworzywszy ją, zobaczyła dziecko: był to płaczący chłopczyk. Ulitowała się nad nim mówiąc: "Jest on spośród dzieci Hebrajczyków". Jego siostra rzekła wtedy do córki faraona: "Chcesz, a pójdę zawołać ci karmicielkę spośród kobiet Hebrajczyków, która by wykarmiła ci to dziecko?" "Idź" - powiedziała jej córka faraona.

Poszła wówczas dziewczyna zawołać matkę dziecka. Córka faraona tak jej powiedziała: "Weź to dziecko i wykarm je dla mnie, a ja dam ci za to zapłatę". Wówczas kobieta zabrała dziecko i wykarmiła je. Gdy chłopiec podrósł, zaprowadziła go do córki faraona, i był dla niej jak syn. Dała mu imię Mojżesz mówiąc: "Bo wydobyłam go z wody"

Konferencja:

 [-potluczeni.poniedzialek.konferencja.mp3-]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych(2)
Komentarze (4)
S
sosnal
8 marca 2012, 14:02
 Prawda Was wyswobodzi - to mi sie nasunęło. Bracie dałes sie odrzeć, wystawiłeś sie na wyszydzenie....dla mnie. Dzieki Ci! Bo nie ma wiekszej miłosci niż ta, która w tej konferencji pokazałeś. oddałes cząstke siebie dla mnie - za to Ci jestem wdzieczny, bo ta Twoja cząstka mnie ratuje, dopomaga. To bardzo konkretna pomoc. Chwała Panu!!!
M
mendoza2
6 marca 2012, 20:52
 wynajete mieszkanie, seksoholizm, bezowocnosc pracy organisty Adas ty kiedys dziwiles sie jak mowilem na rekolekcjach z toba JESTEM Roman w czasach zespolu klerykow jestem ci wdzieczny cholera! to kazanie bylo mi potrzebne
Ulka
Ulka
6 marca 2012, 12:42
Skąd ojciec mnie zna? Dziękuję
A
Alicja
5 marca 2012, 23:17
" Bo wydobylam je z wody", interesujace, tak jakby przygotowany do ochrzczenia?

Skomentuj artykuł

Szustak OP: Ewangelia dla potłuczonych(2)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.