Legendarny piłkarz Ronaldo ochrzcił się w Kościele katolickim

Legendarny piłkarz Ronaldo ochrzcił się w Kościele katolickim
Legendarny piłkarz brazylijski Ronaldo przyjął chrzest (Fot. depositphotos.com/pl/instagram.com/ronaldo)
KAI/Instagram/dm

Legendarny piłkarz brazylijski Ronaldo, a właściwie Ronaldo Luis Nazário de Lima, przyjął chrzest w Kościele katolickim. „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Zostałem ochrzczony!” - napisał 46-latek na Instagramie.

Przyznał, że wiara chrześcijańska zawsze była fundamentalną częścią jego życia od dzieciństwa - nawet jeśli wcześniej nie został ochrzczony.

„Dzięki sakramentowi chrztu naprawdę czuję się odnowiony jako dziecko Boże - w nowy, bardziej świadomy i głębszy sposób” - stwierdził.

Z prywatnej ceremonii chrztu obecny działacz piłkarski podzielił się zdjęciami ze swoimi 29,5 milionami obserwujących na Instagramie. Na zdjęciach widać dwoje jego rodziców chrzestnych oraz ks. Fabio de Melo, który udzielił sakramentu chrztu. Dehonianin, zakonnik ze Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego, tzw. sercanów czarnych jest postacią znaną w świecie języka portugalskiego: na Instagramie śledzi go 26 milionów osób.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ronaldo (@ronaldo)

W swoim wpisie na Instagramie duchowny udostępnił post Ronaldo i dopisał: „Mój drogi przyjacielu, dziękuję, że powierzyłeś mi tak ważny moment w swoim życiu!”

Mimo iż do tej pory nie został ochrzczony, Ronaldo miał w przeszłości powiązania z Kościołem katolickim. Jego rodak Pelé podarował kiedyś papieżowi Franciszkowi swój piłkarski trykot, natomiast Ronaldo - podpisaną przez siebie piłkę nożną, która obecnie znajduje się w Muzeum Watykańskim. W swoim poście na Instagramie Ronaldo patrzy również w przyszłość i deklaruje: „Odnawiam moje zobowiązanie do podążania ścieżką dobra, z własnej woli, w wierze w miłość Jezusa, w miłości bliźniego”.

Ronaldo był zawodnikiem m.in. FC Barcelona, Inter i AC Mediolan oraz Realu Madryt. Wraz z reprezentacją Brazylii napastnik dwukrotnie zdobył Puchar Świata i trzykrotnie został wybrany Piłkarzem Roku FIFA. Włoska prasa nadała mu przydomek „Il Fenomeno” (Fenomen). Obecnie jest prezesem i właścicielem większości udziałów hiszpańskiego klubu Real Valladolid. Po awansowaniu jego klubu do pierwszej ligi hiszpańskiej Ronaldo spełnił swoją obietnicę i pojechał ponad 400 kilometrów Drogą św. Jakuba.

KAI/Instagram/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Legendarny piłkarz Ronaldo ochrzcił się w Kościele katolickim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.