Ma 25 lat, a już odkryła swój sposób na zmianę świata

Ma 25 lat, a już odkryła swój sposób na zmianę świata
fot. Natalia Dołgowska
Logo źródła: szlachetna paczka Agnieszka Czapla, Magdalena Wójcik

Kinga ciągle inwestuje w swój rozwój - praca, studia podyplomowe, lekcje śpiewu. Ale jednocześnie swoim potencjałem chce dzielić się z potrzebującymi dziećmi. Dlatego została wolontariuszką AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Spacerują letnim popołudniem po rozgrzanej, warszawskiej Pradze. Kinga w jednej ręce trzyma łubiankę pachnących truskawek, w drugiej - małą dłoń Darka. Idą do szkoły i rozmawiają o tym, co przydarzyło im się w ostatnim tygodniu. Na korytarzu otaczają ich inne dzieci. Chłopiec częstuje je truskawkami. - Czuję się, jakbym rozdawał medale zwycięzcom! - cieszy się.

Ma 25 lat, a już odkryła swój sposób na zmianę świata - zdjęcie w treści artykułu

Jeszcze parę miesięcy temu Darek miał problem w kontakcie z rówieśnikami. Teraz jest duszą towarzystwa. Został podopiecznym AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i dzięki niej poczuł się ważny.

Kinga

DEON.PL POLECA

Ma 25 lat, a na koncie już dwa ukończone kierunki studiów i rozpoczęte studia podyplomowe. Do tego praca w szkole językowej i wiele pasji. Kilka razy w tygodniu tańczy i chodzi na zajęcia z emisji głosu.
- Uwielbiam, gdy się dużo dzieje. Ciągle stawiam sobie poprzeczkę wyżej - mówi Kinga Yliharsila - pół Finka, pół Polka na stałe żyjąca w Warszawie. - To dla mnie najważniejsze - nieustannie się rozwijać i spełniać swoje marzenia - dodaje.
Teraz planuje wyjazd do Stanów Zjednoczonych, kocha musicale, chciałaby występować na największych scenach świata.

Poznaj Darka i Kingę:

Przyjaciółka i mentorka

Mimo, że ma dużo na głowie, znajduje czas na wolontariat. - Chcę dzielić się moim zapałem i zarażać innych energią. W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI mam taką okazję - wyjaśnia.

O Akademii dowiedziała się od swojej koleżanki i zdecydowała się zostać SuperW, czyli wolontariuszką AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Od roku pracuje z 10-letnim Darkiem. Jest dla niego przyjaciółką i mentorką. Na cotygodniowych spotkaniach pomaga mu nie tylko w lekcjach, ale też w poznaniu jego mocnych stron. - Czasem wychodzimy na spacer, na gofry albo gramy w gry planszowe, które pani Kinga przynosi na zajęcia - opowiada Darek. - Ostatnio byliśmy nawet w Parku Łazienkowskim i ZOO!

Dołącz do Drużyny SuperW i pomagaj mądrze. Zgłoś się >>

Od porażek do sukcesów

- Darek to wyjątkowy chłopiec. Bardzo otwarty, wrażliwy i pomysłowy. Miewa problemy z koncentracją i odrabianiem lekcji. Przede wszystkim jednak brakowało mu wiary w siebie - wyjaśnia Kinga. - I w tym najbardziej chciałam mu pomóc.
Po roku pracy z Kingą, chłopiec potrafi zauważać swoje sukcesy i z radością opowiada o tym, co dobrego mu się przydarzyło. Jeszcze kilka miesięcy temu skupiał się tylko na swoich porażkach.
- Największą motywacją dla mnie jest rozwój Darka. To, że widzę jego kolejne sukcesy i radość z nich - podsumowuje Kinga. - Zresztą ja dzięki niemu też się rozwijam! Uczę się wytrwałości, cierpliwości i poznaję jego spojrzenie na świat. Przypomniał mi, jak ważna jest radości z małych rzeczy - dodaje.

Pomoc, która ma sens

AKADEMII PRZYSZŁOŚCI jest ogólnopolskim programem pomocy dzieciom i siostrzanym projektem SZLACHETNEJ PACZKI. Podopieczni Akademii to uczniowie szkół podstawowych, którzy mają problemy w nauce i pochodzą z niezamożnych rodzin.
W ramach programu dzieciaki otrzymują wyjątkową pomoc - mają szansę inspirować się swoimi tutorami - ambitnymi, młodymi ludźmi, którzy pomagają im pokonać porażki szkolne.
- W Akademii przeprowadzamy dzieci od porażek w szkole do sukcesów w życiu. To znaczy skupiamy się na tym, co nich pozytywne - wyjaśnia Kinga. - Zawsze przypominam Darkowi, że ludzie, którzy osiągnęli coś wielkiego, popełniali mnóstwo błędów. Na porażkach można nauczyć się najwięcej - podsumowuje wolontariuszka.

Zgłoś się!

Tak jak Kinga możesz przeprowadzić dziecko od porażek w szkole do sukcesów w życiu. Dołącz do Drużyny SuperW i zostań wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Akademia czeka na Twoje zgłoszenie tylko do 30. września.

Dołącz do Drużyny SuperW i pomagaj mądrze. Zgłoś się >>

***

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób - potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ma 25 lat, a już odkryła swój sposób na zmianę świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.