Marcin de Porres to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Marcin de Porres to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Urodził się w 1569 r. w Limie i był nieślubnym dzieckiem hiszpańskiego szlachcica. Kiedy poprosił o przyjęcie do zakonu dominikanów, obiecał wykonywać najgorsze obowiązki jako służący. Zajął się w klasztorze prowadzeniem małego szpitala, który z czasem stał się również szpitalem miejskim. Wspomagał leczenie chorych, zbierał pieniądze na ubogich, organizował pomoc i lekarstwa. Stał się bohaterem całej Limy i ukochanym opiekunem ubogich. Gdy pewnego dnia pieniędzy zabrakło w klasztorze, oddał się w ręce przeora z prośbą, aby go samego sprzedano do niewoli. Po rady przychodził do niego regularnie sam arcybiskup Limy. Zmarł z wycieńczenia, zarażony malarią od jednego ze swoich pacjentów.

Jak napisał o nim papież Franciszek: Dla ludzkich oczu lub dla przyjaciół wydawało się, że był skazany na «przegraną», ale potrafił czynić to, co stało się później tajemnicą jego życia: ufać. Pokładał ufność w Panu, który go miłował. Ponieważ Pan najpierw zaufał jemu; tak jak ufa każdemu z was i niestrudzenie będzie darzył was zaufaniem.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem św. Marcina:
Panie, Ty patrzysz na nas z nadzieją, nigdy się do nas nie zniechęcasz. Być może my możemy zniechęcić się do siebie lub do innych, ale Ty nigdy do nas. Proszę Cię Panie, żebym nigdy nie zniechęcał się patrząc na drugiego człowieka i potrafił mu pomóc na tyle, ile siły mi pozwalają. Proszę Cię też o odwagę, bym potrafił czerpać z życia to, co najlepsze i najpiękniejsze, i nigdy nie wahał się pomagać. Amen.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Marcin de Porres to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.