Matka Teresa z Kalkuty to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!

Matka Teresa z Kalkuty to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
DEON.pl

W wieku 18 lat wstąpiła do zgromadzenia loretanek. Rozeznała jednak, że Bóg powołuje ją do pracy z najbiedniejszymi i najbardziej potrzebującymi. Wyjechała do Indii, gdzie na ulicach Kalkuty zaczęłą się opiekować chorymi i bezdomnymi. Założone przez nią zgromadzenie Misjonarek Miłości jest dziś obecne na całym świecie. Św. Matka Teresa większość swojego życia spędziła w duchowej ciemności, nie doświadczając obecności Boga. Gdy umierała, w Kalkucie wysiadł prąd i całe miasto pogrążyło się w mroku. Jest nazywana "Świętą od ciemności".

Jak napisał o niej Dariusz Piórkowski SJ: Święta Matka Teresa najbardziej gorszy niewierzących, skrajnych lewicowców, a także chrześcijan wierzących nominalnie. Z pewnością nie wszystkich. Drażni ich głównie jej szokujące, i niezwykłe jak na trendy tego świata, podejście do cierpienia. Według nich, siostra Teresa miała pastwić się nad chorymi i umierającymi, ulegając perwersji: skoro cierpienie uszlachetnia, to przyjmujcie z radością swój opłakany stan. Pielęgnując w głowie utopijną wizję świata, gdzie nie powinna istnieć żadna forma cierpienia, oponenci postulują często jedynie idealne rozwiązania. Potępiają Siostrę jak niedouczonego lekarza, który nie wie, co począć z gorączką lub widzą w niej szefa lokalnej mafii, który z "zorganizowanych" pieniędzy funduje sobie i przyjaciołom okolicznościowe, zakrapiane imprezy. Jasne, że lepiej, gdyby cierpienia nie było. Kto by tego nie chciał? Ale ono jest i będzie. A Matka Teresa nie była ani lekarzem, ani zbawcą świata. Bardziej przypominała Weronikę, która ocierała twarz od krwi i potu, niż ratowała od krzyżowej śmierci.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem św. Matki Teresy z Kalkuty: Boże, proszę Cię abym umiał odkrywać i wypełniać Twoją wolę, tak jak robiła to św. Matka Teresa. Naucz mnie być wrażliwym na potrzeby innych i zwalczać swój egoizm. Św. Matko Tereso, bądź ze mną blisko, kiedy nie czuję wokół Bożej obecności, nie pozwól, by moje serce ogarnęła ciemność.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri

Kiedy dotykam trędowatych i przemywam ich rany, dotykam ciała samego Chrystusa. Matka Teresa

Roberto Allegri ukazuje drogę Matki Teresy do świętości w żywych i poruszających obrazach. Przedstawia wydarzenia i osoby, które wpłynęły na jej decyzję...

Skomentuj artykuł

Matka Teresa z Kalkuty to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.